Dietetyka

Ponad 1000 artykułów z zakresu dietetyki !

Przejdź do interesującej Cię sekcji:

Zobacz jak jeść zdrowo. Poznaj zasady odżywiania przy wybranych chorobach. Jak odżywiać się w ciąży i karmieniu piersią. Codziennie nowe artykuły.

Najnowsze wyniki badań z zakresu dietetyki, nauk o żywieniu, kwestii związanych z rynkiem spożywczym i dietetycznych oraz istotne wydarzenia.

Zalecenia dietetyczne w przypadku konkretnych jednostek chorobowych. Leczenie żywieniem i rola dietetyki w prewencji konkretnych chorób..

Odżywianie w sporcie. Jak wspierać przez żywienie osiągi sportowe. Rola, funkcje i skuteczność poszczególnych suplementów dietetycznych.

Zalecenia dietetyczne dotyczące kobiet w okresie ciąży, aż do zakończenia karmienia piersią. Jak się odżywiać, aby dziecko rosło zdrowe – kluczowe składniki i elementy diety.

Dietetyka w służbie najmłodszych – kwestie odżywiania dzieci oraz niemowląt od wprowadzenia pokarmów stałych. Również dietetyka chorób dziecięcych.

Zalecenia dotyczące dietetyki osób w wieku podeszłym, wymogów związanych ze zmianami w organizmie osób starszych i specyficzne wymagania tego wieku.

Witaminy, minerały – znaczenie poszczególnych składników w diecie. Źródła poszczególnych składników w żywności oraz wpływ na zdrowie niedostatecznego lub nadmiernego ich spożycia.

Dietetyka to dziedzina, która nierozerwalnie wiąże się z nauką o żywieniu człowieka. Zadaniem dietetyka jest doradzanie i planowanie żywienia osób zdrowych i chorych – w szczególności może dotyczyć zaleceń żywieniowych w konkretnych jednostkach chorobowych oraz w przypadku otyłości.

W tym celu istotna jest znajomość zasad zdrowego odżywiania, a także norm żywieniowych – w szczególności zaś aktualnych wyników badań z zakresu dietetyki.

DIETETYKA – Czytaj najnowsze artykuły:

    Dodaj komentarz