Dzięki modzie na dietę Low-Carb… w Norwegii zabrakło masła

Brakuje masła w NorwegiiJak donosi Reuters, w Norwegii podczas świąt zaczęło w poważnym stopniu brakować masła. Wszystko może być winą bijącą rekordy popularności diety Low-Carb – o niskiej zawartości węglowodanów, zaś wysokim spożyciu tłuszczów. Kluczowym jej elementem jest też masło. Krajowe zapasy tego właśnie składnika Norwedzy wyczerpali.

Zmiana mody dołożyła się do i tak trudnej sytuacji – ponieważ rolnicy mieli problem z mokrym latem w tym roku. Tego problemu nie mają sąsiedzi Norwegów – Duńczycy, którzy są wielkimi producentami wyrobów mlecznych. Jak donosi Reuters – masło w Norwegii sprzedaje się nawet na internetowych aukcjach – przy czym jego cena jest czterokrotnie wyższa niż standardowa. Czy nas też kiedyś dopadnie masłowy armageddon?

Źródło: Reuters

Fot. Jessicafm, Flickr, CC by 2.0

2 Komentarzy

  1. Co za bzdure piszecie. Masla brakuje co roku bo panstwo zle wylicza zapotrzebowanie na produkcje masla, na dodatek masla uzywa sie w pieczeniu i dlatego ludzie wykupuja przed swietami wieksze ilosci. Pozatym maslo jest tyle tylko ze sprowadzanie z francji

Dodaj komentarz