Ketony Malinowe | Dieta Malinowa ?

Dieta MalinowaWedług badań dostarczanie do organizmu związku występującego w malinach – tzw. ketonów malinowych może hamować przyrost masy ciała. Efekt ten polega na pobudzaniu wzrostu lipolizy – czy ten proces faktycznie zachodzi, czy też to kolejna sensacja dietetyczna bez pokrycia w rzeczywistości?

Dieta Malinowa ?

Chociaż maliny znane są ze swojego pozytywnego wpływu na zdrowie, to pomysł, że mogą pozytywnie działać w diecie odchudzającej jest informacją nową. Podstawą działania malin jest tutaj występowanie w owocach związku o nazwie keton malinowy.

Domniemane działanie ketonu malinowego to wspomniane hamowanie przyrostu masy ciała, przyspieszenie metabolizmu i wzrost temperatury ciała (co wspomaga odchudzanie) oraz zmniejszenie produkcji insuliny (co powoduje mniejsze odkładanie tłuszczu w organizmie).

Czy to prawda?

Pierwsze badania na zwierzętach dają nadzieję na to, że faktycznie ketony malinowe potrafią pomóc w odchudzaniu – jednak tutaj ważna uwaga – suplementy takie nie były jeszcze testowane u ludzi, a co za tym idzie ich działanie jest jedynie podejrzeniem, nie ma zaś poparcia naukowego (przynajmniej na razie).2 Komentarzy

  1. maliny, imbir i odrobina kofeiny to świetny spalacz tłuszczu i bomba energetyczna po której trudno się zatrzymać… – trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić…

  2. Mniam! :) Tylko czekać aż temat się rozwinie :) Z drugiej strony – jak zawsze, opieranie diety o jeden dominujący element to zbyt mało I zbyt ryzykowane dla zdrowia. Grunt to dieta zbilansowana – choć jak widać, z malinami mile widziana :)

Dodaj komentarz