Ranking – wody mineralne i źródlane

woda mineralna i źródlana rankingWiedza o tym, że należy pić dużo wody staje się coraz bardziej powszechna w Polsce. Oczywiście nie zawsze pijemy tyle ile potrzebuje nasz organizm (najczęściej mówi się o mniej więcej 2 litrach dziennie) – to jednak już częściej i chętniej sięgamy po wody butelkowane.

Co jednak decyduje o tym jaką wodę wybieramy w sklepie? Często jest to cena, znana marka, dobra reklama w telewizji. O wiele rzadziej czytamy co faktycznie siedzi w butelce. Wiele konsumentów zapomina, że na sklepowych półkach znaleźć można trzy główne gatunki wód – wody mineralne (z wysoką ilością cennych minerałów), wody źródlane oraz wody stołowe.

Woda wodzie nierówna – tym bardziej zachęcamy do zagłosowania w naszym rankingu wód – które uważacie za najbardziej wartościowe i najlepsze pod kątem smaku, wartości odżywczych oraz ceny?

Zachęcamy również do zostawiania komentarzy i uwag!

Ranker – Top 10 Lists and More

11 Komentarzy

  1. Łączyć wodę mineralną i źródlaną to tak jakby łączyć w jednym zestawieniu kawę i herbatę. Dużo lepszym rozwiązaniem byłby osobny ranking wód mineralnych i osobno źródlanych.

  2. bez sensu przy kupnie wody kierować się jedynie rozpoznawalnością marki czy co gorsza ceną. przede wszystkim woda mineralna jest bardziej wartościowa od źródlanej i warto z całą pewnością czytac etykiety i skład przed kupnem. odnosząc się do poprzedniej wypowiedzi, ja no kupuję piwniczankę i zachęcam do poczytania sobie więcej na temat jej składu http://www.piwniczanka.com.pl/#sklad_wody

  3. no i w życiu bym nie kupiła wody koncernowej typu Kropla Beskidu. Nie wierzę, że intencje koncernów, które dla zysku zrobią wszystko. W Anglii coca cola lała kranówę jako mineralną a reklamowali się że ich woda jest w porównaniu z kranówą czymś super hiper, a więc drogi kliencie będziesz nam bulił za nią 100x więcej niż za kranówę. Jak doszło do sporu w Sądzie to oczywiście przegrali proces z wodociągami.

  4. trochę bezsensowny ranking, poza percepcją marketingową marek niczego ważnego dla klienta nie pokazuje. Wody są tak różne jak ich skład. Każdy powinien dobrać wodę wg swojego smaku w danym momencie (bieżące zapotrzebowanie organizmu na mikroelementy). Kierowanie się przy zakupie tego typu rankingami to bezsens.

  5. Pomijajac wody lecznicze (z którymi nie nalezy przesadzać ze wzgledu na specyficzny skład) najkorzystniejszą zawartość minerałow maja Muszyna, Kryniczanka, Galicjanka i Staropolanka 2000 – na podstawie rankingu ze strony http://wodamineralna.netmark.pl/

  6. Uważam, że ze wszystkich wód najlepsza jest ta, która przede wszystkim znajduje się w szklanej butelce. Wiele się mówi o minerałach, ale mało kto wie, że aby zaspokoić dzienną dawkę na niektóre minerały zawarte w wodzie, trzeba by było pić jej ok. 15 litrów na dobę. Woda jest doskonałym rozpuszczalnikiem I służy głównie do nawodnienia naszych komórek (ok. 70% w nas to woda) oraz do rozprowadzenia wartości odżywczych po naszym całym organizmie, a wartości odżywcze znajdują się w jedzeniu I ono zaspokaja wystarczające dawki.

Dodaj komentarz