11 stycznia – Dzień Wegetarian

dzień wegetarian


Dzisiaj w Polsce obchodzony jest Dzień Wegetarian. Dietetyk w swojej pracy bardzo często spotyka się z osobami, które chcą jeść zdrowo i według zasad wegetarianizmu a jednocześnie być pewnymi, że dostarczają swojemu organizmowi wszelkich potrzebnych składników odżywczych. Przedstawiamy Wam kilka artykułów, które z okazji dzisiejszego Dnia Wegetarian podpowiedzą jak podejść do tych kwestii.

Na początek rozwiewamy wątpliwości – według Was (dietetyków) dieta wegetariańska jest zdrowa, chociaż zazwyczaj przedkładacie nad nią prawidłową dietę z mięsem – zagłosować w ankiecie i sprawdzić szczegółowe wyniki możecie wciąż tutaj > Ankieta – wegetarianizm – zdrowy czy nie?

© Roman Nerud / 123RF

Wegetarianizm a białko

To temat numer 1, który zarzuca się diecie wegetariańskiej. Polecamy artykuły „nie jesz mięsa – to jak uzupełniasz białko?” oraz „produkty bogate w białka„, gdzie oprócz mięs znajdziecie także alternatywy.

Czy wegetarianizm jest nudny?

Dla praktykujących wegetarian to nie pytanie – ale sceptycy często podśmiewają się ze smacznych dań wegetariańskich. Oto: „Wegetariańsko i wegańsko w jadłospisie – inspiracje„. Warto poczytać nawet jeśli dania wegetariańskie jemy od święta.

Wegetarianizm a sport

Zobacz również
ferrytyna normy badanie

Warto na koniec pamiętać, że sport i wegetarianizm nie wykluczają się, zaś w świecie profesjonalnych sportowców znajdziemy przykłady zawodników, którzy odnoszą sukcesy właśnie przy prowadzeniu takiej diety. Do lektury zaś polecamy – „dieta wegetariańska dla… sportowców” oraz „sportowiec wegetarianin„.

WSZYSTKIM WEGETARIANOM JEDNOCZEŚNIE ŻYCZYMY DZISIAJ SMACZNEGO :-)