22 grudnia – Światowy Dzień Wody

Jak co roku, 22 grudnia (czyli pierwszego dnia astronomicznej zimy) obchodzimy również Światowy Dzień Wody, ustanowione już ponad dwadzieścia lat temu rezolucją Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym roku obchody będą pod znakiem hasła “woda dla zrównoważonego świata”. Pamiętając o tym, że nie wszyscy na świecie mają odpowiedni dostęp do wody pitnej, warto przypomnieć sobie w tym dniu dlaczego odpowiednie spożycie dobrej jakościowo wody jest tak istotne dla organizmu każdego człowieka.

Polecamy dzisiaj lekturę tych artykułów:

woda (2) Woda – jej znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu

Autor: Paulina Gołębiewska

Woda w organizmie człowieka odpowiedzialna jest  za: prawidłowy przebieg procesów metabolicznych (m.in. białek, tłuszczów, węglowodanów, termoregulację, usuwanie ubocznych produktów przemiany materii (m.in. toksyn, które zaburzają(…)

Prawo autorskie: / 123RF Zdjęcie Seryjne Woda – źródło życia

Autor: Angelika Micek

Woda jest najważniejszym, nieorganicznym składnikiem organizmu, niezbędnym do życia. Stanowi aż 60-70% masy naszego ciała. Codziennie musimy pamiętać o piciu odpowiedniej ilości płynów, aby (…)

 woda Woda jako źródło składników mineralnych

Autor: Emilia Gierada

Woda jest najważniejszym, nieorganicznym składnikiem organizmu i gwarantem jego prawidłowego funkcjonowania. Stanowi bardzo dobry rozpuszczalnik dla większości ważnych związków chemicznych. Będąc środkiem transportu, rozprowadza po całym(…)

 woda w diecie osób starszych Woda w diecie osób starszych

Autor: Aneta Mroczek

Liczba prywatnych domów seniora w ostatnich latach rośnie, gdyż liczba osób starszych znacząco wzrasta. Należałoby się zastanowić w jaki sposób pomóc badanej grupie osób. (…)

 woda 10 powodów dla których warto pić wodę

Autor: Redakcja

Nasze ciało składa się w 2/3 z wody. Jeśli prawdą jest, że jesteśmy tym co spożywamy – to właśnie woda ma niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia. Przed Wami 10 powodów dla których warto pić wodę, przedkładając ją nad inne napoje (…)

 woda z cytryną 16 powodów, aby zacząć dzień od wody z cytryną

Autor: Aleksander

Dodając sok z cytryny do wody, nie tylko gasi on pragnienie lepiej niż jakikolwiek inny napój, ale również odżywia nasz organizm w dodatkowe witaminy, minerały i pierwiastki. Cytryna  z wodą może być uważana za najlepszy naturalny wzmacniacz energii.(…)

 zatrzymanie wody w organizmie Ile wody należy pić dziennie?

Autor: Redakcja

O tym, że należy pić odpowiednią ilość wody dziennie wiedzą już prawie wszyscy. Gorzej jest jeśli zapytamy się – ile dokładnie powinniśmy jej wypić? Choć odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, to zaprezentujemy poniżej teorie, które sprawdzają się najlepiej (…)

 woda Ile wody piją Polacy?

Autor: Redakcja

O tym, że wody należy pić odpowiednią ilość dla zapewnienia zdrowia wie prawie każdy. Jak się jednak okazuje nie przekłada się wcale to na konsumpcję wody na wystarczającym poziomie. Z raportu przeprowadzonego przez PBS na zlecenie organizacji „Woda (…)

woda mineralna i źródlana ranking Ranking – wody mineralne i źródlane

Autor: Redakcja

Wiedza o tym, że należy pić dużo wody staje się coraz bardziej powszechna w Polsce. Oczywiście nie zawsze pijemy tyle ile potrzebuje nasz organizm (najczęściej mówi się o mniej więcej 2 litrach dziennie) – to jednak (…)

woda mineralna i źródlana ranking Woda źródlana czy woda mineralna?

Autor: Redakcja

To, że należy pić dużą ilość wody – szczególnie latem (sprawdź ile!) jest obecnie faktem, który już zakorzenił się w świadomości Polaków. Chociaż z realizacją i określeniem samej ilości zapotrzebowania (…)

 woda Jak nawadniać organizm?

Autor: Celina Kinicka

Woda jest najważniejszym składnikiem naszego ciała. Przeciętnie człowiek w swym składzie posiada jej 50-70% w zależności od wieku i płci. Dzieci mają jej więcej niż dorośli. Mężczyźni więcej niż kobiety. Woda sprawia, (…)

22 grudnia

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Redakcja Dietetycy.org.pl -

Kontakt: redakcja@dietetycy.org.pl

Yes No