Teraz czytasz
3/4 z nas podzieli się jedzeniem z innymi

3/4 z nas podzieli się jedzeniem z innymi

Redakcja Dietetycy.org.pl

W tym roku obchodzimy 20-lecie Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Banki Żywności. Na zlecenie Federacji – Kantar Millward Brown przeprowadził badanie z którego wynika, że aż 74% badanych deklarowało udział w zbiórce żywności. 1/3 z nas jest gotowa kupić produkty na rzecz potrzebujących za 11-20 zł, 1/4 zaś 21-50 zł. Bardziej hojne okazują się kobiety, niż mężczyźni

Wyniki te zaprezentowano podczas wtorkowego spotkania prasowego z okazji jubileuszu Świątecznej Zbiórki Żywności – z udziałem sponsorów akcji, znanych kucharzy (Okrasa, Kuroń, Łapanowski, Wawryniuk) podsekretarza stanu – pana Wojciecha Kolarskiego oraz przedstawicieli mediów. Nasza redakcja brała w niej udział i przygotowała fotorelację ze spotkania na Smolnej 8, którą znajdziecie na dole artykułu.

Jubileuszowa 20. Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w dniach 25-27 listopada w setkach sklepów w całym kraju, które zgłosiły się do akcji.

plakat-20-szz

Do tej pory przez 20 lat udało się zebrać 9 000 ton (sic!) żywności i przekazać ją osobom potrzebującym. W tym roku organizatorzy chcą przekroczyć 1000 ton zebranej żywności, w czym pomagać będą jak zawsze niezastąpieni wolontariusze.

Dołączacie się do akcji w tym roku?

Zobacz również
siemię lniane

FOTORELACJA:

4a

1a
2a
3a

5a

0 0 głosuj
Oceń artykuł :-)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie swoje komentarze