5 najpopularniejszych diet 2016 roku

Dietetycy sobie a ludzie sobie… Tak można już od dawna streścić coroczne podsumowanie tego, jakie diety budziły największe zainteresowanie wśród ludzi – ale w tym roku pojawił się pozytywny akcent. Mody na diety cud przychodzą i przemijają – jak wyglądało to w tym roku?

Pozycja201420152016
1KopenhaskaDukanaKopenhaska
2DukanaKopenhaskaBezglutenowa
3BezglutenowaBezglutenowaKapuściana
4OXYPaleoSouth Beach
5KapuścianaDąbrowskiejDASH

zestawienie na podstawie danych google adwords

O najpopularniejszych dietach

Niezależnie co o nich myśli dietetyk – warto zapoznać się z ich ogólnymi zasadami chociażby po to, by zrozumieć jaką dietę prowadzi wiele osób “na własną rękę”. Zdecydowanie królem i to już nie pierwszy rok jest dieta kopenhaska, nazywana także dietą Kliniki Mayo (choć podobno nie mającą z nią żadnego związku) lub dietą trzynastodniową. Krytykuje się przede wszystkim w niej to, że nie dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości minerałów.

W czołówce pojawiła się także dieta bezglutenowa – chociaż powinna ona dotyczyć głównie osób chorych na celiakię – doskonale wiemy, że dietę bezglutenową prowadzi wiele osób zdrowych.

Nie dziwi nikogo też występowanie diety kapuścianej w czołówce – na pozycji trzeciej pojawiała się ona także w 2011 roku (a gdy święciła triumfy wielka nieobecna – dieta Dukana, która po wielu latach wreszcie wyszła z mody).

Przeczytaj także na dietetycy.org.pl:  Probiotyki - samo zdrowie ?

Pod względem krótkiego cyklu życia wielu diet cud dziwić więc może miejsce czwarte – czyli renesans starej już Diety South Beach.

Wspominaliśmy na początku o pozytywnym akcencie – jest nią określana jako jedna ze zdrowszych dieta DASH – której celem jest poprawa stanu zdrowia, nie zaś szybkie zgubienie kilogramów.

Światełko nadziei? Zobaczymy w zestawieniu już za rok.

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Redakcja Dietetycy.org.pl -

Kontakt: redakcja@dietetycy.org.pl

Yes No