Re: Re: Dieta przy stanach niedożywienia

Anonymous dnia #12305

A czy 20% tłuszczu w diecie to za dużo? Norma dla dzieci w tym wieku to 25-35%…
Podaż białka również należy zwiększyć. Skoro białko stosunkowo powoli się trawi i na dłużej daje uczucie sytości to idąc tokiem myślenia prowadzącej, należałoby jednak to białko ograniczyć. Absurd.

Nie wspomnę już, że kaloryczność diety dla osoby niedożywionej, należy zwiększać stopniowo, a nie na dzień dobry zaserwować dziecku 3000 kcal.

Wrócę jeszcze do objętości posiłków. Mniej tłuszczu=większe porcje. Jeśli podasz temu dziecku porcje jak dla drwala to on to zje? A nawet jeśli zje to czy za 3 godziny znów będzie miał ochotę na równie obfity posiłek? No właśnie…

Cóż, taki los studenta. Trzeba dostosować się do tego co mówi prowadzący, żeby nie dostać 2 ;) a własne zdanie czasem zachować dla siebie. Uczymy się na błędach, nie zawsze własnych :) Powodzenia i cierpliwości w układaniu tych jadłospisów :)

Z takich praktycznych wskazówek:
– Rozpisz to na 6 posiłków (to już zawsze będą mniejsze objętości niż przy 5).
– Jeśli rozpiszesz na 5 posiłków to możesz dołączyć do tego ze dwie małe przekąski.
– Ja bym jeszcze nie omieszkała uwzględnić Nutridrinków lub innych tego typu preparatów. Kaloryczność, zawartość składników odżywczych i zalecane ilości jakie można dziennie podać, znajdziesz na stronach producentów.

Loading...