Co pić do alkoholu?

Avatar photo
co pić do alkoholu

Wokół spożywania alkoholu oraz tego co najlepiej jeść, pić do niego żeby uniknąć szkodliwych efektów ubocznych urósł cały las najróżniejszych legend. Jak każda legenda – w wielu z nich istnieje ziarnko prawdy, choć też niektóre to zwykłe wymysły. Polecamy artykuł, który pokrótce wytłumaczy co i jak pić do alkoholu.

Co pić do alkoholu?

Działanie alkoholu sprawia, że organizm staje się odwodniony. To właśnie ten efekt sprawia dominujące uczucie kaca. Nieważne czy pijemy piwo, wino czy wódkę – warto pomyśleć o nawadnianiu organizmu również napojami bezalkoholowymi.

I tutaj bardzo ważna uwaga – najlepsza do tego jest zwyczajna woda bądź proste soki. Stosowanie napojów gazowanych może przynieść wręcz przeciwne skutki, ponieważ napoje musujące powodują, że alkohol jest szybciej wchłaniany przez organizm. Stąd też bardzo łatwo można szybko upić się drinkami wymieszanymi z tonikiem, colą czy innymi podobnymi napojami.

Czy kofeina postawi mnie na nogi?

Działanie kawy może zadziałać przeciwnie do zamierzonego skutku jeżeli pijemy alkohol ponad miarę. Wynika to z tego, że napar kawy jest moczopędny i spowoduje wyłącznie jeszcze silniejsze odwodnienie już i tak odwodnionego organizmu.

Zobacz również
alkohol w ciąży

Picie na pusty żołądek

Dosyć znaną prawdą jest to, że alkoholu nie spożywa się na pusty żołądek. Jest to celna uwaga, ponieważ w momencie w którym spożywamy go na czczo alkohol błyskawicznie przedostaje się do krwioobiegu. Dlatego warto przed rozpoczęciem picia zjeść coś porządnego.