Czy olej kokosowy jest zdrowy?


W ostatnim czasie w świecie dietetycznym zaszalała mała burza po aktualizacji zaleceń ze strony AHA (American Heart Association) – olej kokosowy przez dłuższy czas traktowany przez wielu jako superfood nagle stanął w ogniu krytyki. Czy słusznie? Nie wszystkich przekonuje argumentacja, że sama wysoka zawartość tłuszczy nasyconych równe jest szkodliwości dla zdrowia.

Jak zapatrujecie się w obecnej chwili na korzyści i wady oleju kokosowego – czy olej kokosowy jest zdrowy?

Czy olej kokosowy jest zdrowy?

pixabay, CC0

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Kontakt: redakcja@dietetycy.org.pl

  • Grzegorzu, nic nie rozstrzygamy – nie mamy ambicji być wyrocznią w tej sprawie – zostawmy sprawę naukowcom i szeroko zakrojonym badaniom :) Na razie sondujemy opinie w środowisku dietetyków. To też bardzo cenna informacja.

  • Grzegorz

    Czy przez głosowanie rozstrzygacie tutaj wątpliwości?! To jest dopiero szarlataneria!

  • Bartomiej Nowak

    Zgadzam się z Panią Joanną. Nie rozumiem ciągłego poszukiwania panaceum na wszystko. Są produkty zdrowsze i mniej zdrowe. Każdy ma swoje zastosowanie tak naprawdę i stosowany w odpowiednich dawkach nie szkodzi, a może nawet przynieść korzyści. Mi też zdarzy się zrobić jajecznicę na maśle klarowanym, na oleju kokosowym i nie widzę w tym problemu. Po prostu nie istnieją produkty, które możemy stosować ile wlezie. Przecież nawet picie zbyt dużej ilości wody nie jest do końca zdrowe. :)

  • Joanna Dyduch

    hm, nie przepadam za pytaniami czy coś jest zdrowe czy niezdrowe, bo w przypadku każdego produktu nie możemy tak powiedzieć. Od razu pojawia się również wydźwięk , że tym co jest zdrowe możemy się zajadać do woli. Olej kokosowy jest dobry do smażenia, ponieważ m.in. ma wysoką temperaturę dymienia. Oczywiście najlepiej nie smażyć za często, lecz jeśli już to uważam że jest to lepszy wybór niż zalecane oleje roślinne. Szkoda, że tak mało osób nie udziela się w komentarzach, warto byłoby podyskutować, bądź poczytać opinie innych użytkowników :)

Loading...
Udostępnienia