Day Up Red (Czerwony)

Avatar photo

Musy owocowe Day Up stały się już rozpoznawalnym produktem na rynku, reklamowane jako zdrowy i naturalny bez haczyków #notricks lub bardziej po polsku #bezściemy. Czy rzeczywiście tak jest i można z czystym sercem polecić ten produkt? Poznaj Day Up Red (Day Up Czerwony)!

Day Up Red

Przyznajemy: etykieta jest bez ściemy. Producent dotrzymuje w tym produkcie słowa i nie znajdziemy tam ŻADNEGO składnika, który zapalałby czerwoną lampkę niepewności u dietetyka. De facto składniki mamy trzech rodzajów – owoce, z których wykonane zostało puree (jabłko, truskawka, wiśnia), przy czym dominujące jest jabłko – jogurt naturalny (1/4 składu) oraz zboża nadające mu inną konsystencję. Sięgnięto w tym przypadku po ukochane przez konsumentów superfoods – płatki owsiane oraz siemię lniane.

Dobry skład, czysta etykieta, szybka przekąska

I warto to przyznać – Day Up Red to świetna przekąska. Jedna torebeczka to 120 gram – kalorycznie będzie podobnie do jednego jabłka. Skład zresztą dość podobny. Spożyć można w kilka sekund bez większego wysiłku (ustnik to zapewnia).

Wady

I jest idealnie od strony zdrowotnej. Jedyne ale, które można mieć do produktu dotyczy ceny produktu. Jedno opakowanie to ok. 4 zł – czyli tyle ile kosztuje KILOGRAM jabłek. Z jednej strony drogo – ale to też wyznacznik musów owocowych, które są chociażby z uwagi na proces produkcyjny wyraźnie droższe od naturalnych owoców.

Zobacz również
choroba nerek

Tak czy nie?

Jeśli szukacie zdrowej i TANIEJ przekąski – to lepiej sięgnąć po jabłko. Jeśli dodatkowo macie obiekcje natury ekologicznej, to też może być argument przeciw. Jeśli jednak kochacie nowinki żywnościowe, żyjecie w biegu, cenicie wygodę – Day Up jest godne polecenia jako szybka, zdrowa przekąska.

Day Up Red – ile to kcal?

1 opakowanie 120 gram zawiera 79 kcal. To niedużo – niecałe 4% dziennego zapotrzebowania przeciętnej kobiety.

day up red skład