Dieta bogata w żelazo przeciwko PMS

dieta pms

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) wiąże się z szeregiem dolegliwości na które cierpi wiele kobiet. Nic dziwnego, że badacze wzięli się za poszukiwanie czynników, które mogłyby mieć wpływ na złagodzenie tych objawów. Wśród nich znajduje się również dieta.

Dietą w PMS

Opublikowany w American Journal of Epidemiology artykuł badaczy z University of Massachusetts „Intake of Selected Minerals and Risk of Premenstrual Syndrome” wskazuje na minerały, które mogą ograniczyć ryzyko ciężkich objawów PMS.

Badania potwierdzają podejrzenie, że niektóre minerały mogą wspomagać organizm przeciwko PMS. Potwierdza się wpływ żelaza i potasu. Wysokie spożycie tego pierwszego minerału pomagało ustrzec się przed ciężkimi objawami PMS, podczas gdy potas działał odwrotnie. Zależności nie stwierdzono w przypadku sodu, magnezu i manganu.

Niezależnie od wykazanych zależności Elizabeth Bertone-Johnson z zespołu badawczego podkreśla, że podstawą dla uchronienia się przed ciężkimi objawami jest skupienie się na skonstruowaniu w pełni wartościowej diety bardziej niż eliminowaniu, zwiększaniu podaży wybranych minerałów.

Zobacz również
dieta roślinna pms

Źródło: