Dieta Dr. Franka

Avatar photo
dieta doktora franka

Schudnij kilogram na tydzień. Brzmi to dosyć słabo na tle przyrzeczeń diet cud dostępnych obecnie w księgarniach. A właśnie to tak nazywa się często dietę doktora Franka van Berkuma. Na czym ona polega i dlaczego zyskała popularność?

Kilogram tygodniowo mniej dzięki diecie proteinowej

Tak można streścić koncept tej diety. Choć reklamowana jest jako wyjątkowa dzięki braku poczucia głodu w trakcie jej trwania to w założeniu dieta ta jest po prostu typową dietą białkową. Jest bardzo popularna w wielu krajach, zgromadziła sobie wielu zwolenników.

Pomógł jej również czynny udział w promocji samego autora, który również zajmował się bezpośrednim prowadzeniem wybranych pacjentów według jej zasad. Dlaczego dieta proteinowa? Tutaj łatwo przytoczyć argumenty, które wykorzystywało wielu poprzedników doktora Franka – dominujące w diecie białka pozwalają nasycić organizm na długo, pozbyć się tłuszczu.

Kilka zasad diety doktora Franka

Jako typowa dieta białkowa to właśnie te produkty stanowią podstawę jadłospisu – serwujemy przede wszystkim wiele chudego mięsa, warzyw, ryb. Doktor Frank zaleca również suplementację brakujących składników w razie gdyby brakowało ich w diecie. Co do zasady menu powinno być smaczne i sycące. Książka wydana przez van Berkuma zawiera przykładowe przepisy. Nadrzędnym celem jest osiągniecie widocznej, jednak nie drastycznej redukcji masy ciała poziomu kilograma na tydzień.

Zobacz również

Jeśli mieliście z tą dietą do czynienia lub macie inne spostrzeżenia – zachęcamy do wyrażania swoich o niej opinii !