Dieta “Góry” z “Gry o Tron” – Gregore’a Clegana

Fani serialu oraz sagi “Gra o tron” znają go jako “Górę”, człowieka o niespotykanej posturze. Dla dietetyka szczególnie ciekawą może być informacja o tym jak odżywia się aktor grający Gregora w serialu, aby osiągnąć takie rozmiary – nie jest to bowiem dieta typowa. Sam aktor wcześniej wcale nie szczycił się dużą masą a zyskał ją dzięki konsekwentnemu podejściu do treningu i odżywiania. Swoimi doświadczeniami podzielił się w rozmowie z gq.com.

Aktor grający Clegane’a to Islandczyk Hafthór Júlíus Björnsson. W ciągu siedmiu lat zwiększył swoją masę ze 105-110 kilogramów do 180. Cieszący się dużym wzrostem Björnsson w młodości trenował koszykówkę ale nadzwyczajną masę zyskał dopiero po rezygnacji z tego sportu (często ulegał kontuzjom – stąd decyzja). Po tym jak zobaczył dobre rezultaty swojego treningu siłowego zdecydował się na zmianę swojego podejścia do sportu i diety.

Dieta – jak zostać “Górą”

Największą zmianą była rezygnacja z treningu kardio, aktor jadł też co dwie godziny, aby utrzymać swoją masę, dotyczyło to także dni podczas których był na planie zdjęciowym. Łącznie to oznaczało 6-8 posiłków dziennie. W okresie przed zawodami spożywa 10 000 kcal dziennie.

W diecie aktora grającego Clegane’a znajdują się zdrowe produkty – słodkie ziemniaki, mięso, ryby, kurczaki, dobre tłuszcze takie jak olej kokosowy, masło orzechowe, migdały. Istotna jest również odpowiednia podaż białka – w tym celu zjada aż 10-15 jajek dziennie. Je również dużo zieleniny – w tym szpinak, awokado, brokuły. Przyznaje, że z uwagi na swoją masę potrzebuje też szybkich, łatwych węglowodanów, stąd często przed lub po treningu je to na co ma ochotę.

Przeczytaj także na dietetycy.org.pl:  Jagody goji

Jak sam przyznaje jego obecnym celem nie jest zyskiwanie na masie lecz wzmacnianie siły, co z sukcesem osiąga.

Zapraszamy także do obejrzenia materiału video (angielski):

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Redakcja Dietetycy.org.pl -

Kontakt: redakcja@dietetycy.org.pl