Dieta młodości

Avatar photo
dieta młodości

Każdy z nas, niezależnie od tego czy jest mężczyzną czy kobietą, nie chce się starzeć. Chcemy mieć młodą cerę najdłużej jak to tylko możliwe. We współczesnym świecie, na naszą cerę oddziałują coraz to bardziej niebezpieczne czynniki środowiskowe. Takim przykładem jest np. smog. Jest nie tylko niebezpieczny dla naszej cery, ale też i zdrowia. Istnieją jednak patenty na młodą skórę twarzy.  Jest to zdrowy tryb życia oraz ochrona twarzy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Zdrowy tryb życia

Dieta wpływa korzystnie na nasze zdrowie, sylwetkę oraz cerę. Dieta powinna być bogata w zdrowe tłuszcze jak olej lniany, olej z czarnuszki, awokado czy tłuste ryby i orzechy. Oprócz tych tłuszczy, warto też włączyć do swojego jadłospisu antyoksydanty. Należą do nich witamina A, C oraz E.

Te witaminy znajdziesz w cytrusach, orzechach, natce pietruszki, papryce, we wszystkich czerwonych i pomarańczowych warzywach oraz w zdrowych tłuszczach. Stosując się do wyżej wymienionych wskazówek dotyczącej diety, zauważysz pierwsze efekty już po trzech tygodniach. Cera nie będzie miała szarego odcienia, będzie bardziej sprężysta, promienista oraz lepiej nawilżona. Należy również pamiętać o odpowiedniej ilości wypijanej wody. Należy wypijać od półtora do dwóch litrów wody dziennie. Dzięki temu skóra będzie lepiej nawilżona oraz odżywiona .

Ochrona twarzy przed czynnikami zewnętrznymi

Na skórę twarzy czyhają różne warunki środowiskowe. Od promieni UV po mróz. Wszystkie czynniki środowiskowe mają negatywny wpływ na skórę twarzy. Warto stosować preparaty ochronne przed tymi czynnikami. Nie wysuszą skóry a spowodują jej nawilżenie i odżywienie. W okresie zimowym nie można zapominać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody. Mimo, że zimową porą organizm nie domaga się wody tak jak latem, to warto ją pić.

Zobacz również
miedź produkty zbożowe

Podsumowanie

Dieta bogata w tłuszcze oraz antyoksydanty zadziała zbawiennie na starzejącą się skórę. Oprócz diety można również zastosować masaże twarzy, które ujędrnią skórę. Oprócz diety i masaży twarzy, należy chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków.