Dieta Scarsdale

Avatar photo
dieta scarsdale

Dieta Scarsdale to niskowęglowodanowa dieta zaplanowana na dwa tygodnie, charakteryzująca się dużą restrykcyjnością. Oprócz tłuszczów będziemy musieli w niej zrezygnować również z produktów mlecznych, alkoholi, soków, wędlin i większej ilości węglowodanów.

Dieta Scarsdale – Zasady

Dieta Scarsdale jest jedną z pierwszych diet niskowęglowodanowych, jakie zostały opracowane. W trakcie jej trwania spożywamy standardowe trzy posiłki (śniadanie / obiad / kolacja).

W trakcie trwania diety nie należy przekroczyć dziennego spożycia kalorii 1000. O ile dieta jest bardzo restrykcyjna, to trwa ona jedynie dwa tygodnie. Po tym okresie przechodzi się do etapu utrzymania wagi z nieco lżęjszym rygorem żywieniowym.

W pierwszym etapie spożywamy przede wszystkim warzywa, owoce oraz chude mięso. Z napojów zaleca się przede wszystkim picie wody.

Zobacz również
dieta niskowęglowodanowa keto

Zalety i Wady Diety Scarsdale

Za dietą tą przemawia możliwość szybkiego zrzucenia wielu kilogramów, jednak wadą jest to, że dość szybko mogą one powrócić wraz z nawrotem do starych nawyków żywieniowych. Dieta może się spodobać osobom, które nawet na diecie nie byłyby w stanie sobie odmówić mięsa, natomiast trzeba pamiętać, że spożycie jedynie 1000 kalorii jest dietą trudną.