Advertisement

Dieta Sokowa | Juice Master | Jason Vale

Avatar photo
dieta sokowa

Dieta Sokowa może kojarzyć się z Jasonem Vale, znanym jako Juice Master (mistrz soków). Dieta ta to system odżywiania, który można nazwać sokoterapią. Dieta służy i jest użyteczna nie tylko osobom chcącym zgubić zbędne kilogramy. Dieta sokowa ma pomóc też zmienić nawyki żywieniowe tak, aby móc żyć zdrowiej.

Dieta Sokowa

Jason Vale zyskał sporą popularność za Oceanem. W młodości prowadził bardzo niezdrowy tryb życia, źle się odżywiał i palił nawet 60 papierosów dziennie. Miał problemy z nadwagą – potem jednak z tego wyszedł i obecnie jest znanym trenerem żywienia. Na jego diecie miały chudnąć gwiazdy Hollywood takie jak J. Aniston, D. Barrymore, Jordan czy S.J. Parker. Takie osobistości przynoszą popularność. Szczególnie gdy dieta jest dosyć przyjemna, bo przecież kto nie lubi soków?

Sokoterapia

Dieta sokowa jak sama nazwa wskazuje koncentruje się na dostarczeniu organizmowi dostatecznej ilości soków owocowych. Wraz z nimi dostarczamy liczne witaminy i minerały. Vale w swojej książce „Dieta Sokowa” podaje przykłady różnego rodzaju napojów jakie można łatwo przygotować w domu.

Sama książka obiecuje schudnięcie w ciągu 7-dniowego programu żywieniowego 3 kilogramów. To nie wszystko: dodanie soków do diety ma podwyższać poziom energii, detoksykować organizm oraz polepszyć cerę. Dieta ma być pozbawiona efektu jo-jo.

Czego się spodziewać na diecie?

Dieta obejmuje picie pięciu szklanek świeżego soku dziennie – niestety dalej już nie jest tak różowo, bo soki te wypierają z naszego jadłospisu wszelkie stałe  produkty. Lepiej jest jeśli chodzi o różnorodność soków – szczególnie polecane są marchew, ogórki, brokuły, cytryna, buraki, awokado, imbir, seler, lucerna i jabłka. Szczęśliwie można wymieniać je w trakcie programu, szczególnie przydatne gdy któryś z nich nie przypadnie nam do gustu smakowo.

Dodatkowo wsparciem są ćwiczenia fizyczne, które mają gwarantować schudnięcie. Trzeba też pić dużo wody i ewentualnie herbaty ziołowe.

Przydatne do przeprowadzenia diety są dobra sokowirówka i blender do przygot0wania smoothies.

Kilka zastrzeżeń

Niezależnie od skuteczności całego programu ze względu na bardzo gwałtowną zmianę reżimu naprawdę warto skonsultować się z dietetykiem bądź lekarzem przed podjęciem jakiejkolwiek próby skorzystania z dobrodziejstw diety sokowej. Trzeba również brać pod uwagę, że nie można jej stosować dłużej niż jest przewidziane w diecie oraz jest to dieta pracochłonna.