Dietetyk PRO – Recenzja Programu

Avatar photo

Dietetyk PRO recenzja

Dietetyk PRO to program dedykowany specjalistom z zakresu żywienia człowieka i dietetyki, którego główną funkcjonalnością jest pomoc w układaniu i bilansowaniu jadłospisów. Program dostępny jest przez platformę online, więc dostęp jest możliwy z każdego urządzenia połączonego z Internetem. Dietetyk PRO jest dostępny już od kilku lat na rynku i przez ten czas wyrobił sobie dużą rozpoznawalność wśród dietetyków oraz rzeszę fanów.

Jakie są możliwości programu?

Intuicja i personalizacja

Zajrzyjmy do środka. Po zalogowaniu użytkownik przenoszony jest do karty startowej, którą można zbudować i dopasować do swoich potrzeb tak żeby zawsze mieć najpotrzebniejsze funkcje pod ręką. Możliwości jest naprawdę wiele, bo też każdy dietetyk ma swoje przyzwyczajenia i potrzeby. Strona startowa działa na zasadzie widżetów, których wybór należy do użytkownika. I tak do wyboru mamy: dodawanie pacjenta, moje produkty, moje potrawy, miary domowe, alergie/nietolerancje, możliwość dodawania chorób, aktualności, wyszukiwarki pacjentów i suplementów, filmy szkoleniowe, skrzynka nadawcza i odbiorcza do komunikacji z pacjentami, kompendium pojęć, notatnik, kalkulator, kalendarz, godzina a nawet prognoza pogody. Czyli dla każdego znajdzie się odpowiedni wybór funkcji. Ułożenie ich względem indywidualnych upodobań wpłynie na efektywność i komfort pracy.

Strona startowa działa na zasadzie widżetów, których wybór należy do użytkownika

Jednak to nie koniec – same widżety są dodatkowo edytowalne, przez co użytkownik może maksymalnie spersonalizować zarządzanie informacjami wprowadzanymi do programu – na bieżąco ma podgląd do wprowadzonych pacjentów, indywidualnie stworzonych potraw i wprowadzonych produktów, które nie znalazły się w szerokiej bazie programowej. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość odbierania i wysyłania e-maili z pulpitu głównego, co pozwala zaoszczędzić czas przy odnajdowaniu stron z pocztą, logowania, wyszukiwania i pacjentów.

W belce głównej programu dostępne jest bardzo intuicyjne menu. W zakładce moje konto poza danymi gabinetu, zdjęciem profilowym i możliwościami kontaktu istnieje opcja dodania dokładnej lokalizacji placówki na mapie, jak również godzin jej otwarcia.

Z belki głównej podobnie jak z panelu startowego można zarządzać pacjentami (dodawanie, wyszukiwanie), odbierać i nadawać wiadomości e-mail, a także prowadzić terminarz (dodawanie, wyznaczanie wizyt oraz ustawienia rezerwacji). Dostęp do programu wykupywany jest na określony czas stąd, żeby nie zastanawiać się kiedy wygasa możliwość korzystania z niego, producent zamieścił taką informację na poziomie belki głównej. Osoby chcące zmienić lub przedłużyć pakiet mogą skorzystać z opcji kup dostęp z ewentualną opcją dodatkową, umożliwiającą dodanie logo swojej poradni do generowanych diet.

Zarządzanie pacjentem

Dodawanie pacjentów jest intuicyjne, podobnie jak wyszukiwanie uprzednio wprowadzonych do bazy. Po utworzeniu konta pacjenta możliwe jest dodanie obszernego wywiadu żywieniowego, oznaczenie alergii i nietolerancji, pomiarów antropometrycznych, wywiadu żywieniowego oraz ustalenie norm z możliwością ich modyfikacji.

Tworzenie diet

Po opracowaniu wszystkich formularzy z łatwością przechodzimy do generowania diet. Tu możemy indywidualnie dostosować udział w niej makroskładników, energii, błonnika i płynów. Przy opracowaniu jadłospisów pomocne są przyciski umożliwiające dodawanie poszczególnych posiłków, w których do wyboru są produkty i dania z wbudowanej bazy programowej lub autorskie modyfikacje. Ułatwieniem są pokazujące się na podglądzie produkty zalecane lub niezalecane u konkretnego pacjenta, które zostały oznaczone przy sporządzaniu wywiadu.

Dla łatwiejszego bilansowania jadłospisów pod opracowaną dietą pojawiają się informacje o procentowej realizacji norm na składniki odżywcze, stąd możemy łatwo modyfikować jadłospis, gdy pojawiają się składniki niedoborowe lub normy na dany składnik zostały przekroczone.

Informacje o procentowej realizacji norm na składniki odżywcze

Co ważne, w programie jest duża swoboda do kopiowania i wprowadzania nowych produktów, dań potraw lub całych dni jadłospisu, co znacznie oszczędza czas osoby układającej dietę.

Zobacz również
cukrzyca gluten

Po zakończeniu procesu układania diety możliwe jest bezproblemowe przejście do gotowego jadłospisu w formie przygotowanej do wydruku. Efekt końcowy jest przejrzysty, dobrze sformatowany, czytelny i informatywny.  Pacjent dostaje wydruk lub odpowiednik w formacie pdf, gdzie znaleźć może poszczególne dni z podziałem na dokładne pory posiłków z informacją o przewidzianych produktach i daniach z podaną kalorycznością.

Efekt końcowy jest przejrzysty, dobrze sformatowany, czytelny i informatywny

W dalszej części umieszczona jest rozpiska przepisów do poszczególnych dań i lista zakupów. Dla wygody pacjentów na ostatniej stronie wydruku opracowanego jadłospisu znalazło się tabelaryczne zestawienie dni i przewidzianych posiłków, tak by wystarczył szybki rzut oka dla zorientowania się w planie żywieniowym na konkretny dzień.

W dalszej części umieszczona jest rozpiska przepisów do poszczególnych dań i lista zakupów

Podsumowanie

Program przewidziany do użytku profesjonalnego, bardzo intuicyjny, nowoczesny. Szeroka baza produktowa, a także możliwość dodawania własnych produktów, posiłków a nawet całych jadłospisów przyspiesza pracę i czyni ją wydajną i bardzo dokładną, z uwagi na łatwy monitoring jakości diety i dostosowania jej do obowiązujących norm żywieniowych.

Wygodny dla użytkowników w aspekcie wprowadzania pacjentów, generowania diet z uwzględnieniem wszelkich indywidualnych modyfikacji, ułatwia także prowadzenie harmonogramu pracy zawodowej przez łatwe zarządzanie terminarzem wizyt, a także usprawniający znacznie komunikację z pacjentem za pośrednictwem wbudowanej poczty elektronicznej.