Dietetyka – jeden z bardziej obleganych kierunków studiów w 2016

W opinii wielu osób dietetyka i nauki o żywieniu to przyszłościowe kierunki, tak też wskazują badania rynkowe – nic więc dziwnego, że w porównaniu do innych pokrewnych kierunków studiów cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Tak też było (a może nawet jeszcze bardziej) w tym roku.

Jak wyglądało zainteresowanie tym kierunkiem w ostatnich latach na największych uczelniach?

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Dietetyka w 2016 roku była najpopularniejszym kierunkiem studiów z ponad 10 osobami na miejsce (612 zgłoszeń na 60 miejsc). W roku 2013/2014 i 2014/2015 dietetyka była drugim pod względem ilości osób na miejsce kierunkiem studiów. Popularniejsze były tylko finanse i rachunkowość, wyprzedziła zaś takie kierunki jak ekonomia, biotechnologia czy informatyka. W tym jednak roku już nie miała sobie równych.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

W Krakowskim UR dietetyka była również najbardziej obleganym kierunkiem studiów w 2016 roku. Chętnych na jedno miejsce było blisko 13 – w ten sposób dietetyka wyprzedziła drugą weterynarię, zarejestrowało się na nią 765 chętnych.

Uniwersytet Medyczny w Warszawie

Chociaż na warszawskim UM królują (dane za rok 2015) takie kierunki jak elektroradiologia (blisko 9 osób na miejsce), analityka medyczna (ponad 7), to dietetyka pozostaje na wysokiej pozycji z 4,3 osobami na miejsce na studia stacjonarne pierwszego stopnia – wyprzedza więc m.in. położnictwo, pielęgniarstwo, farmację.

Zobacz również
szczawik zajęczy

A jak sytuacja wyglądała w Waszym mieście?

Źródła:

maturzysta.sggw.pl / krakow.wyborcza.pl / wum.edu.pl