Dlaczego studenci się odchudzają ?

dlaczego studenci się odchudzają

Pytanie dosyć proste. Oczywiście w przypadku osób dojrzałych motywacje stojące za wyborami są różne. Często podjęcie nowej diety wiąże się z problemami zdrowotnymi. Lekarz rekomenduje zmiany w diecie, stąd też podejmowane są kroki mające na celu zrzucenie zbędnych kilogramów.

Przeprowadzone na University of Missouri badania wskazują, że motywacje studentów za zupełnie inne. Jeśli student podejmuje dietę czy rozpoczyna ćwiczenia fizyczne, to na ogół powoduje nim chęć zadbania o swój wygląd i atrakcyjność. Zdrowie ma znaczenie drugorzędne. Takie wnioski ogłoszone na konferencji Association for Education in Journalism and Mass Communication w Chicago płyną z rozmów przeprowadzonych ze studentami, studentkami i ich matkami w USA.

Inna obserwacja to ta, że argumenty zdrowego odżywiania nie trafiają do studentów ze względu na ich zwykły brak czasu i umiejętności przyrządzenia zdrowego jedzenia w akademiku.

Informacja ta jest nie bez znaczenia dla dietetyka. Docierając do motywacji młodych pacjentów można łatwiej zrozumieć co nimi motywuje i jak wpływać na ich większe zaangażowanie.

Zobacz również
urodlin

Źródło: brightsurf.com