Dołącz do badania Health Claims Unpacked

Dietetyków nie trzeba przekonywać do tego, że umiejętność dokonywania trafnych decyzji zakupowych i żywieniowych ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Sztuka czytania etykiet i interpretacji tego, co zostało na niej napisane jest jednak wciąż obca wielu konsumentów. To umiejętność jaką jako społeczeństwo dobiera zdobywamy.

Jedną z inicjatyw, które mają w tym pomóc, jest rozwijana przez Unię Europejską lista oświadczeń zdrowotnych, które w sposób rzetelny i zweryfikowany ma zapewnić konsumentowi zrozumienie wpływu na zdrowie produktów, które konsumuje.

Health Claims Unpacked

Możesz być częścią projektu!

Projekt Health Claims Unpacked ma za zadanie w formie atrakcyjnego badania online, zabawy, zachęcić konsumentów do zabrania głosu w tej ważnej sprawie. Badanie odbywa się w 4 krajach – Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Projekt jest koordynowany przez profesora socjolingwistyki na Uniwersytecie w Reading, finansowany przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT Food). Wspierany jest także między innymi przez monachijską politechnikę Technical University of Munich (TUM), platformę internetową Foodmaestro oraz British Nutrition Foundation (BNF).

Zobacz również
zioła szwedzkie

Liczymy, że to też inicjatywa, która jest bliska Waszemu sercu i też weźmiecie w niej udział!

Weź udział w badaniu – KLIK >