Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

7 Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością

12 września, 2019 - 14 września, 2019

7 Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością

Kliczków 12-14 września 2019

Zamek Kliczków koło Bolesławca, Kliczków 8, 59-724 Osiecznica

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy do udziału w połączonych VII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością i 7th Central European Congress on Obesity (CECON), które odbędą się w dniach 12-14 września w Centrum Kongresowym Zamek Kliczków koło Bolesławca.

Temat wiodący Zjazdu „Fakty i mity na temat otyłości” obejmie aktualną wiedzę dotyczącą potwierdzonych naukowo czynników wpływających na rozwój otyłości, sposobów jej leczenia oraz będzie obalał mity dotyczące tych aspektów.

Ponadto kontynuując rozpoczętą w czasie IV Zjazdu PTBO tradycję odbędą się sesje satelitarne zaprzyjaźnionych z PTBO Towarzystw: Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej, Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, Polskiego Towarzystwa Kardiodiabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologii Endokrynologicznej, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej i Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz Sekcji Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej Towarzystwa Chirurgów Polskich i PTBO.

W programie Zjazdu tradycyjnie również znajdą się kurs SCOPE i praktyczne warsztaty dotyczące leczenia otyłości dla lekarzy i dietetyków. Referaty problemowe zostaną wygłoszone przez wielu znakomitych gości z kraju i zagranicy. Jak podczas poprzednich Zjazdów PTBO postaramy się poszukać nowych tematów lub innego puntu widzenia na tematy wcześniej poruszane, skupiając się na problemach z którymi lekarze praktycy spotykają się na co dzień.

Zapraszamy Państwa do czynnego udziału w Zjeździe i nadsyłania wyników swoich badań do prezentacji w sesjach ustnych i plakatowych.

Mamy nadzieję, że lokalizacja Zjazdu spowoduje, że będzie on nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy dotyczącej otyłości, ale również do chwili odpoczynku wśród pięknej jesiennej przyrody oraz miłych spotkań towarzyskich i nawiązania współpracy naukowej.

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego i Naukowego
Prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością
Prof. dr hab. n. med. Magdalena Olszanecka-Glinianowicz

Program konferencji dostępny tutaj: http://7zjazdptbo.pl/program_konferencji.php

Szczegóły

Start:
12 września, 2019
Koniec:
14 września, 2019
Wydarzenie Categories:
,
Strona internetowa:
http://7zjazdptbo.pl/

Inny

Czy szkolenie kończy się certyfikatem?
Tak

Miejsce

Zamek Kliczków
Kliczków 8
Osiecznica, 59-724 Polska
+ Google Map