Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

III Narodowy Kongres Żywieniowy IŻŻ

Styczeń 26, 2018 @ 08:00 - Styczeń 27, 2018 @ 18:30

5/5 (3)


III Narodowy Kongres Żywieniowy IŻŻ

26-27 stycznia 2018

PGE Narodowy, Warszawa

(patronat medialny dietetycy.org.pl)

Dwa dni pasjonujących wykładów, ekscytujących spotkań z wybitnymi polskimi ekspertami w dziedzinie dietetyki, medycyny i geriatrii oraz jedyna w kraju tak profesjonalna i specjalistyczna debata społeczna dotycząca problemów żywienia i aktywności fizycznej osób starszych – to wszystko czeka na uczestników III Narodowego Kongresu Żywieniowego. Wydarzenie organizowane przez Instytut Żywności i Żywienia, które już na stałe wpisało się w kalendarium imprez związanych z propagowaniem zdrowego odżywiania odbędzie się w dniach 26-27 stycznia 2018 na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Trzecia już edycja Narodowego Kongresu Żywieniowego „Żywność, żywienie w prewencji i leczeniu – postępy 2017” będzie tym razem poświęcona osobom starszym.

Na Kongresie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w starszym wieku. Omówiony zostanie m.in. wpływ żywienia na kondycję zdrowotną i długowieczność, żywienie w określonych chorobach, interakcje żywności i suplementów diety z przyjmowanymi lekami oraz inne problemy związane ze starzeniem się.

Drugi dzień Kongresu zyska nową formułę społecznej debaty z udziałem przedstawicieli środowisk związanych z opieką nad ludźmi w starszym wieku. Zaproszeni eksperci przedstawią konkretne, praktyczne wskazówki, jak  sprawić, by rosnące w Polsce grono ludzi starszych mogło cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją przez wiele lat, dbając o właściwe żywienie i aktywność fizyczną.

Zeszłoroczna, II edycja Narodowego Kongresu Żywieniowego Instytutu Żywności i Żywienia zgromadziła blisko 450 uczestników, osób różnych profesji z całej Polski. Szczególnego prestiżu nadała wydarzeniu obecność Ministra Zdrowia, Konstantego Radziwiłła.

 Sprawdź pełny program wydarzenia i zarejestruj się >

 

Zostaw swoją opinię:

Szczegóły

Start:
Styczeń 26, 2018 @ 08:00
Koniec:
Styczeń 27, 2018 @ 18:30
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
http://www.kongres-zywieniowy.waw.pl/

Organizator

IŻŻ

Miejsce

PGE Narodowy
Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
Warszawa,Mazowieckie02-903Polska
+ Google Map