Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Konferencja naukowa „Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych”

Marzec 17, 2018 @ 09:30 - 18:00

5/5 (2)


„Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych. Między koncepcjami patofizjologicznymi a evidence-based nutrition”.

(patronat medialny dietetycy.org.pl)

Konferencja odbędzie się 17.03.2018 roku w Atheneum Gedanense Novum (Gdańsk, al. Zwycięstwa 41/42) w sali prof. Olgierda Narkiewicza.

Choroby autoimmunizacyjne stanowią coraz większe wyzwanie dla współczesnej medycyny. Liczba pacjentów obciążonych tymi schorzeniami rośnie, a wiedza akademicka na temat żywienia w poszczególnych schorzeniach miesza się w świadomości społecznej i personelu medycznego z dowodami anegdotycznymi.

Mimo wzrastającego zapotrzebowania na rzetelne informacje w tym temacie, w programie studiów zarówno Wydziału Lekarskiego i kierunku Dietetyka temat żywienia w chorobach autoimmunizacyjnych jest rzadko poruszany. Według licznych doniesień naukowych odpowiednie zalecenia dietetyczne mogą stanowić element nie tylko profilaktyki, lecz także postępowania terapeutycznego.

Konferencja ma na celu z jednej strony przypomnieć mechanizmy patofizjologiczne stojące za wybranymi chorobami autoimmunizacyjnymi, by dać uczestnikom lepsze zrozumienie możliwości i znaczenia interwencji dietetycznych u pacjentów obciążonych schorzeniami autoimmunizacyjnymi, z drugiej zaś strony odnieść powyższe koncepcje do praktyki klinicznej. Zgodnie z duchem współczesnej medycyny – medycyny opartej na faktach – naszą intencją jest popularyzacja i wdrażanie do praktyki osiągnięć Evidence-Based Nutrition.

Program i regulamin udziału konferencji już niedługo dostępny na stronie https://autoimmuno.gumed.edu.pl/

Zostaw swoją opinię:

Szczegóły

Data:
Marzec 17, 2018
Czas:
09:30 - 18:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://autoimmuno.gumed.edu.pl/

Miejsce

Gdański Uniwersytet Medyczny
ul. Marii Skłodowskiej- Curie 3a
Gdansk,80-210Poland
+ Google Map