Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Konferencja NEUROBIOTA 3 – Depresja: diagnostyka, leczenie, żywienie

Listopad 17, 2018 @ 08:00 - 16:30

neurobiota 3 logo

NEUROBIOTA 3 – Depresja: diagnostyka, leczenie, żywienie

Organizator: Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka, PUM

(patronat medialny dietetycy.org.pl)

17 listopada 2018 r. odbędzie się kolejna Konferencja naukowo-szkoleniowa z cyklu Spotkań z dietetyką funkcjonalną – NEUROBIOTA 3 – Depresja: diagnostyka, leczenie, żywienie. Depresja to powszechne zaburzenie. Zgodnie z raportem Światowej Organizacji Zdrowia, cierpi na nie 5% ludzkości. W Polsce to 1,5 miliona osób. Te dane porażają! Dlatego w tej edycji konferencji Neurobiota zastanowimy się wspólnie, jak pomóc pacjentom, skutecznie i holistycznie.

Jak zwykle w dyskusji udział będzie brało wielu specjalistów z różnych dziedzin. Zabiorą głos psychiatrzy, interniści, diagności laboratoryjni, dietetycy, immunolog, neurolog, biotechnolog oraz biochemik.

Razem będziemy szukać odpowiedzi na pytania: jak diagnozować chorobę? Na jakie sygnały zwrócić uwagę? Czy choroba rozwija się inaczej u dzieci? Kiedy wybrać się do psychiatry? Czy w ciąży można leczyć depresję? Kto (i czy w ogóle) potrzebuje skierowania do specjalisty? Czy neurolog jest w stanie „zobaczyć” depresję szybciej niż psychiatra? Czy zaburzenia snu poprzedzają rozpoznanie choroby?

W drugiej części konferencji posłuchamy wykładów diagnosty i immunologa. Od psychologa praktyka dowiemy się, jak wspierać osobę, u której objawy dopiero się ujawniają. I dlaczego warto wspomóc się wiedzą psychologa.
Na koniec nasz stały punkt – żywienie. A tu co niemiara ciekawych zagadnień. Począwszy od składników diety, które mają pomagać w leczeniu depresji, po probiotykoterapię, fitoterapię i skuteczną suplementację. Zastanowimy się, czy jest to bezpieczne. I na koniec – ruch jako składnik terapii.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://neurobiota.pum.edu.pl/

neurobiota 3

Szczegóły

Data:
Listopad 17, 2018
Czas:
08:00 - 16:30
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
http://neurobiota.pum.edu.pl/

Miejsce

ul. 26 kwietnia 10
ul. 26 kwietnia 10
Szczecin,Zachodniopomorskie70-001Polska
+ Google Map