Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja „Oś jelito-wątroba-mózg” – ONLINE

21 listopada, 2020 @ 09:00 16:30

Z dwóch powodów ta konferencja będzie wyjątkowa. Po pierwsze, dlatego że musimy spotkać się ze sobą w on-line. Podjęliśmy tę decyzję z bólem (co roku czekamy na spotkania z Państwem), ale rokowania epidemiologiczne nie pozostawiają złudzeń – to jedyna bezpieczna forma konferencji. Po drugie – poprzez swój program! Jak co roku, chcemy mówić o bakteriach jelitowych (wskazując na praktyczne wykorzystanie tych treści), ale w tym roku zrobimy to z prawdziwie naukowym rozmachem! Zajmiemy się funkcjonalnym powiązaniem między chorym – jego bakteriami jelitowymi, jelitem, wątrobą i mózgiem. To wyzwanie dla wykładowców a z drugiej strony konfrontacja z rzeczywistością, w której często spotykamy dysbiotycznego pacjenta wymagającego opieki gastrologa, dietetyka i nierzadko psychiatry.

Powiemy w jaki sposób nieprawidłowa mikrobiota jelitowa zmienia funkcje osi jelito – mózg – wątroba. Będziemy mówić o zaburzeniach osi jelitowej w skali mikro – dysbiozie, „cieknącej” barierze jelitowej, markerach zapalnych i immunologicznych. A także w skali makro – omawiając konkretne jednostki chorobowe wynikające z dysbiozy i zaburzeń bariery jelitowej. Wrócimy do zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju i depresji, a także do chorób zapalnych jelita i zaburzeń czynnościowych jelita. Na koniec – nowość! Przyjrzymy się powiązaniom pomiędzy mikrobiota a chorobami wątroby!

Jak co roku pokażemy zagrożenia ale i rozwiązania. Będziemy mówić językiem nauki i praktyki. Naszymi wykładowcami będą lekarze, dietetycy, biotechnolodzy, immunolog. A to wszystko po to, by móc lepiej zrozumieć schorzenia i holistycznie wspierać zdrowie naszych bliskich oraz pacjentów. Popatrzcie na program. Jest moc! Do zobaczenia on-line.

ZAPIS I REJESTRACJA

https://neurobiota.pum.edu.pl/

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecine

Obejrzyj komentarze (0)

Leave a Reply