Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Mikroflora jelitowa a choroby cywilizacyjne – szkolenie

Luty 10, 2018 @ 10:00 - 16:00

Centrum Medyczne Vitaimmun zaprasza profesjonalistów zainteresowanych tematyką żywienia oraz osoby świadome żywieniowo na szkolenie organizowane w Zielonej Górze.

Program szkolenia :

1. Mikroflora jelitowa- klucz do zdrowia i…choroby.

Funkcje mikroflory jelita w utrzymaniu zdrowia całego organizmu. Przedstawienie czynników uszkadzających mikroflorę jelit i w konsekwencji mechanizm rozwoju chorób. Omówienie badań mikroflory jelitowej oraz dobór odpowiedniej terapii probiotykami i prebiotykami.

2. Nietolerancje pokarmowe-plaga naszych czasów czy wielkie kłamstwo?

Wpływ pokarmów na zdrowie współczesnego człowieka, mechanizmy rozwoju nietolerancji pokarmowej. Przedstawienie badań naukowych potwierdzających wpływ nietolerancji pokarmowej na rozwój szeregu chorób cywilizacyjnych oraz praktyczne opisy skuteczności diety eliminacyjnej u pacjentów.

3. Zespół cieknącego jelita – przyczyna intoksykacji organizmu.

Zależności pomiędzy uszkodzeniem śluzówki jelita a rozwojem chorób uznawanych za cywilizacyjne. Czynniki uszkadzające ciągłość jelita, mechanizm rowoju chorób oraz optymalne sposoby uszczelniania bariery jelitowej.

4. Profil kwasów organicznych i zanieczyszczeń środowiskowych w moczu.

Ocena prawidłowości wytwarzania energii w komórkach, wytwarzanie neuroprzekaźników, kumulacja toksyn środowiskowych w tkankach i ocena zdolności do ich eliminacji z organizmu. Jak dobierać celowaną suplementację gdy wykryte zostaną zaburzenia?

Prowadzące szkolenie :

Mgr inż. Dominika Jankowska- absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka ze specjalizacją w dziedzinie diagnostyki mikrobiologicznej i biotechnologii. W trakcie studiów prowadziła badania w zakresie wpływu prebiotyków na wzrost i rozwój bakterii probiotycznych. Aktualnie specjalizuje się w tematyce zaburzeń mikroflory jelitowej, celowanej probiotykoterapii oraz suplementacji wspomagającej odbudowę uszkodzonej bariery jelitowej. Autorka licznych artykułów naukowych z zakresu biotechnologii, biomedycyny i żywienia człowieka. Wykładowca na warsztatach i szkoleniach z zakresu probiotykoterapii oraz roli ekosystemu jelitowego w utrzymaniu zdrowia organizowanych dla lekarzy, dietetyków i pacjentów. Systematycznie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach. Na co dzień pełni funkcje zastępcy Dyrektora ds. naukowych a ponadto koordynuje projekt VitaImmun Pet.

Natalia Knaflewska- dietetyk Centrum Medycznego VitaImmun w Poznaniu, specjalizuje się w żywieniu pacjentów z zaburzeniami neurorozwojowymi, chorobami autoimmunologicznymi, chorobami przewodu pokarmowego, chorobami metabolicznymi . Prowadzi szkolenia z zakresu żywienia dzieci ze spektrum autyzmu, przy alergiach pokarmowych (IgG/IgA/ IgE) i dysbiozie jelitowej oraz żywienia kobiet w ciąży i okresie laktacji przy współistniejących nadwrażliwościach pokarmowych.

Cena – 100 zł ( w cenie szkolenia poczęstunek kawowy)

Zgłoszenia :
Ewelina Szulc, eszulc@vitaimmun.pl, tel. 660 471 105

Przelewy krajowe: ING Bank Śląski
90 1050 1520 1000 0090 3069 5424
Przelewy zagraniczne:
PL 68 1050 1520 1000 0090 3069 5432
BIC Swift: INGBPLPW
ING Bank Śląski

Liczy się kolejność wpłat. Ilość miejsc ograniczona.

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat ukończenia.

Zapraszamy!

Zostaw swoją opinię:

Szczegóły

Data:
Luty 10, 2018
Czas:
10:00 - 16:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/595821884143180

Organizator

VitaImmun

Miejsce

Centrum Biznesu
ul. Bohaterów Westerplatte 23
Zielona Góra,65-078Poland
+ Google Map