Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Praktyczne warsztaty psychodietetyki – Katowice – 26.08.2017

Sierpień 26, 2017

SZKOLENIE STACJONARNE:

PRAKTYCZNE WARSZTATY PSYCHODIETETYKI – METODY PRACY Z PACJENTEM

Organizator: Centrum Szkoleniowe Paleta Diet

TERMIN 26.08.2017 rok Katowice ul. Moniuszki 7

Forma realizacji: Szkolenie stacjonarne, jednodniowe, 7h- 8 h z przerwą na poczęstunek. Każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat oraz materiały edukacyjne- skrypt szkoleniowy.

Plan szkolenia:

Szkolenie poświęcone jest psychologicznym aspektom dotyczącym pracy z pacjentem oraz procesu redukcji masy ciała. Zawiera informacje szczególnie przydatne do pracy z pacjentem otyłym. Porusza zagadnienia dotyczące motywacji, kontroli nad procesem odchudzania, kształtowania pozytywnej relacji z pacjentem. Przedstawia innowacyjne rozwiązania praktyczne, które usprawniają proces redukcji masy ciała. Tematykę szkolenia charakteryzuje duża innowacyjność. Celem szkolenia jest zapoznanie się z najnowszą wiedzą naukową o wpływie czynników żywieniowych na zachowanie zdrowia i powstawanie wielu chorób; zapoznanie z czynnikami psychologicznymi w występowaniu zaburzeń odżywiania, m.in. takimi jak: motywacja do podjęcia walki z otyłością czy nadwagą, stawiane cele, sfera emocjonalna, zaburzone spostrzeganie siebie, relacje z bliskimi, problemy z kształtowaniem się tożsamości oraz wskazanie metod, które mogą im przeciwdziałać; poznanie możliwości skutecznego oddziaływania na zmianę zachowań w zakresie żywienia.

Tematyka szkolenia:

Wprowadzenie do systemu własnej pracy u dietetyka. Coach a edukator- różnice w stylu pracy. Jakie korzyści niesie ze sobą psychodietetyka?

Motywacja pacjenta do redukcji masy ciała, odwiedzenia gabinetu dietetycznego. Motywacja zewnętrzna i wewnętrzna pacjenta. Podstawowe pojęcia związane z psychokorekcją.

Dialog motywujący.

Techniki praktycznej współpracy z pacjentem. Fazy zmian motywacji do redukcji masy ciała u pacjenta. Potrzeby pacjenta otyłego. Bariery psychologiczne utrudniające zmianę zachowań żywieniowych. Ustalanie celów, ich realizacja, wizualizacja. Cele w leczeniu- dietetyka kliniczna.

Zestawianie przeszłych prób odchudzania, konfrontacja celów z rzeczywistością. Walka z przekonaniami.

Tworzenie grup wsparcia, skuteczna edukacja żywieniowa.

Kontrola głodu i emocji.

Praca dziecko- rodzic- dietetyk.

Osoba prowadząca

mgr Patrycja Kłósek

koszt: 300 zł/ osobę;

uczniowie, studenci i doktoranci 280 zł/ osobę

promocja wakacyjna: 230 zł/ osobę do 15.07

promocja wakacyjna: 260 zł/ osobę do 01.08

ZAPISY: https://paletadiet.pl/2017/06/26/praktyczne-warsztaty-psychodietetyki-metody-pracy-z-pacjentem/

Zostaw swoją opinię:

Szczegóły

Data:
Sierpień 26, 2017
Wydarzenie Category:

Organizator

Paleta Diet

Miejsce

Moniuszki 7
ul. Moniuszki 7
Katowice, Polska
+ Google Map
Loading...