Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Psychika a Dietetyka 2019 – Konferencja

Marzec 23, 2019 @ 09:00 - Marzec 24, 2019 @ 18:15

psychika a dietetyka 2019

III OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA

Psychika a Dietetyka

Studenckie Koło Naukowe Dietetyki przy Zakładzie Żywienia Klinicznego i Diagnostyki Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy współpracy z eletive sp. z o.o. ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Psychika a Dietetyka, która w swojej pierwszej odsłonie cieszyła się ogromną popularnością dietetyków, lekarzy, psychologów, studentów kierunków medycznych oraz osób związanych z medycyną i popularyzujących zdrowy styl życia.

Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 marca 2019 roku w CDUM w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251.

Tegoroczne wydarzenie obejmować będzie zarówno część wykładową, obejmująca również sesję studencką (23 marca), jak i warsztatową, zaplanowaną na dzień następny.

Podczas sesji wykładowej porozmawiamy m.in. o wpływie niedożywienia, otyłości i alkoholu na gospodarkę hormonalną i proces neurogenezy, znaczeniu modyfikacji diety w zapobieganiu chorobom otępiennym i neurozwyrodnieniowym, interakcji leków psychotropowych z żywnością, osi mózgowo-jelitowej jako punktu uchwytu dla diagnozy i terapii zaburzeń psychicznych wywołanych przewlekłym stresem oraz związku między IBS, tryptofanem a serotonina.

Udział w części warsztatowej konferencji umożliwi nam m.in. zdobycie umiejętności niezbędnych przy projektowaniu indywidualnej drogi leczenia dla pacjenta cierpiącego na zaburzenia odżywiania, poznanie specyfiki pracy z rodzinami dzieci z zaburzeniami odżywiania, poznanie znaczenia narracji i metafory w procesie zmiany nawyków żywieniowych, czy dialogu motywującego jako skutecznego narzędzia w pracy z niezmotywowanym pacjentem.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://pad.eletive.pl/

  https://www.facebook.com/events/1962989037142094/

(patronat medialny dietetycy.org.pl)

Szczegóły

Start:
Marzec 23, 2019 @ 09:00
Koniec:
Marzec 24, 2019 @ 18:15
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://pad.eletive.pl/

Inny

Czy szkolenie kończy się certyfikatem?
Tak
Osoby prowadzące szkolenie
różni wykładowcy

Miejsce

Centrum Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
ul. Pomorska 251
Łódź,Łódzkie92-213Polska
+ Google Map