Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Psychika a dietetyka – II Ogólnopolska Konferencja

Maj 19, 2018 @ 07:45 - Maj 20, 2018 @ 17:00

5/5 (1)

(patronat medialny dietetycy.org.pl)

Studenckie Koło Naukowe Dietetyki przy Zakładzie Żywienia Klinicznego i Diagnostyki Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy współpracy z eletive sp. z o.o. ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Psychika a Dietetyka, która w swojej pierwszej odsłonie cieszyła się ogromną popularnością dietetyków, lekarzy, psychologów, studentów kierunków medycznych oraz osób związanych z medycyną i popularyzujących zdrowy styl życia.

Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 maja 2018 roku w CDUM w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników tegoroczne wydarzenie obejmować będzie zarówno część wykładową (19 maja), jak i warsztatową, zaplanowaną na dzień następny.

Podczas sesji wykładowej poznamy m.in. zagadnienia związane z nowatorskim programem świadomego odżywiania i stylu życia jakim jest Diet Coaching i dowiemy się jak skuteczne pracować z pacjentem z zastosowaniem metodologii Points of You. Omówimy również mechanizmy wpływające na wzajemne relacje chorób, diety i stanu psychicznego na przykładzie choroby Huntingtona i Hashimoto, dowiemy się jaka jest rola przepuszczalności bariery jelitowej
i antygenów pokarmowych w zaburzeniach psychicznych, jak również porozmawiamy o wpływie niskiej dostępności energii i stresu psychicznego na gospodarkę hormonalną kobiet aktywnych.

Udział w części warsztatowej konferencji umożliwi nam m.in. zdobycie umiejętności niezbędnych przy projektowaniu indywidualnej drogi leczenia dla pacjenta otyłego oraz cierpiącego na zaburzenia odżywiania, poznanie specyfiki pracy z dziećmi i ich rodziną z zastosowaniem elementów terapii behawioralno-poznawczej oraz stosowanie narzędzi wspomagających pracę
z pacjentami, którzy doświadczają różnorodnych trudności w obszarze odżywiania, co wynika
z subiektywnie postrzeganych barier.

Więcej informacji o wydarzeniu na:

https://pad.eletive.pl/

https://www.facebook.com/events/803300629870309/.

Zostaw swoją opinię:

Szczegóły

Start:
Maj 19, 2018 @ 07:45
Koniec:
Maj 20, 2018 @ 17:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://pad.eletive.pl

Miejsce

Centrum Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
ul. Pomorska 251
Łódź,Łódzkie92-213Polska
+ Google Map