Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Szkolenie Warszawa: Tarczyca w ujęciu praktycznym.

Sierpień 5, 2017 @ 11:00 - 18:00

Tarczyca jest jednym z niezbędnych do życia narządów, zlokalizowanym w okolicy szyi. Najogólniej mówiąc jej funkcja sprowadza się służy do produkcji hormonów takich jak tyroksyna (T4) i trójjodotyronina (T3)– niezbędnych do życia substancji, które drogą krwi dostają się do całego organizmu i są wykorzystywane niemal przez każdą komórkę. Pracą tarczycy steruje przysadka mózgowa poprzez hormon TSH. Objawy chorobowe tarczycy pojawiają się zarówno przy nadmiarze, jak i przy niedoborze hormonów tarczycy, a dolegliwości te mogą dotyczyć wszystkich narządów.

Jak żyć z chorą tarczycą? Jakie badania diagnostyczne wykonać? Jak zminimalizować dolegliwości chorobowe poprzez dietę i suplementację?

Podczas Szkolenia poruszone zostaną następujące zagadnienia:
1. Funkcjonowanie tarczycy – podstawy fizjologii.
2. Badania, które należy wykonać w celu diagnostyki chorób tarczycy oraz ich interpretacja.
3. Wpływ hormonów tarczycy na metabolizm.
4. Przyczyny zaburzeń pracy tarczycy.
5. Postępowanie dietetyczne przy chorobach autoimmunologicznych tarczycy – Hashimoto oraz Graves Basedov, w tym:
– przykładowe jadłospisy
– produkty wskazane i przeciwskazane,
– przykłady polecanej suplementacji.
6. Omówienie wpływu poszczególnych witamin i minerałów na funkcjonowanie tego gruczołu: selen, cynk, magnez, jod, witamina D3 i najnowsze doniesienia odnośnie jej wpływu na pracę tarczycy.
7. Praktyka Dietetyka- omówienie przypadku od A do Z osoby chorej na Hashimoto.

Prelegenci:

mgr Paulina Ihnatowicz
Wykwalifikowany dietetyk kliniczny i sportowy z bogatą wiedzą i dużym doświadczeniem zawodowym. Wraz z Emilią Ptak-Kasica prowadzi gabinet medycyny żywienia MedFood. Dyplom uzyskała na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, z wyróżnieniem kończąc kierunek Dietetyka. Ponadto ukończyła również studia z zakresu zdrowia publicznego. Jest szkoleniowcem mauricz.com. Sprawowała kontrolę dietetyczną m.in. Borysa Mańkowskiego. Pisze artykuły dla Body Challenge czy Food Forum. Występuje na takich wydarzeniach jak m.in. EU4YA. Z miłości do dietetyki oraz chęci niesienia pomocy swoim pacjentom nieustannie się doszkala. Bierze udział w licznych szkoleniach, kursach, konferencjach, aby ciągle podnosić swoje kwalifikacje oraz być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z zakresu zdrowia i żywienia.

mgr Natalia Palmowska
Z wykształcenia jest dietetykiem ze specjalnością dietetyki klinicznej oraz sportowej. Ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Stale rozwija się w zakresie dietetyki klinicznej, jednak żywienie człowieka oraz sport są jej zdecydowanie bliższe. W niedalekiej przyszłości planuje zdobyć wykształcenie z zakresu psychodietetyki oraz dietcoachingu. Jej specjalnością jest dietetyka i suplementacja w sporcie. Oprócz bycia dietetykiem jest czynnym sportowcem, zawodowo trenuje jeździectwo, a dokładnie skoki przez przeszkody. Jest to jej druga pasja, którą może wykorzystywać w pracy ze sportowcami i ludźmi uprawiającymi na co dzień różne aktywności. Ponadto zajmuje się leczeniem nadwagi i otyłości i zachęca swoich pacjentów do rozpoczęcia aktywności fizycznej, która poprawia efekty zastosowanej diety. Z własnych doświadczeń może dzielić się ze swoimi pacjentami efektami stosowania odpowiednich zasad żywienia i dodać motywacji do działania.

Cena: 123 zł

W ramach opłaty za szkolenie otrzymasz:
• skrypt na maila + wydrukowany przykładowy jadłospis dla osoby z niedoczynnością Hashimoto oraz dla osoby z nadczynnością Graves Basedow
• certyfikat

W celu zakupienia udziału w Szkoleniu zapraszamy do naszego sklepu internetowego:
http://medfood.com.pl/sklep/szkolenie-warszawa-tarczyca-ujeciu-praktycznym-warsztat-dla-kazdego-08-05-2017/

W celu uzyskania dodatkowych informacji napisz do nas na adres: szkolenia@medfood.com.pl

Zostaw swoją opinię:

Szczegóły

Data:
Sierpień 5, 2017
Czas:
11:00 - 18:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/125638977993829

Miejsce

Golden Floor
al. Jerozolimskie 123A -15 piętro
Warszawa,Mazowieckie02-017Polska

Organizator

Medfood