Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wybiórcze jedzenie – problem o wielu obliczach – ONLINE

W gabinetach dietetycznych poszukuje pomocy wielu rodziców obserwujących u swoich dzieci niepokojące wybiórcze ograniczanie jedzenia. Objaw ten nie jest specyficzny dla jednego rodzaju zaburzeń – może świadczyć zarówno o somatycznym źródle problemu, jak i o psychologicznej jego naturze. Szkolenie ma na celu omówienie problemu z perspektywy holistycznej, wskazując na praktyczne rozwiązania w gabinecie dietetycznym i/lub psychodietetycznym oraz podpowiadając jak prowadzić terapię pacjenta z wybiórczym jedzeniem w interdyscyplinarnym zespole. Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną opisy przypadków z praktyki psychodietetycznej.

Część I: Charakterystyka zaburzeń przebiegających z objawem wybiórczego ograniczania jedzenia

W tej części szkolenia omówione zostaną zaburzenia zarówno psychologicznej naturze problemu (m.in.: ARFID, neofobia żywieniowa, zaburzenia karmienia), jak i najczęstsze somatyczne źródła wybiórczego jedzenia (m.in.: zaburzenia przewodu pokarmowego, zmiany w sferze orofacjalnej, problemy neurologopedyczne).

Część II: Diagnostyka oraz postępowanie dietoterapeutyczne i psychodietetyczne

W kolejnej części poznasz praktyczne wskazówki postępowania z podopiecznymi – od rozszerzonego wywiadu, poprzez zalecane badania diagnostyczne, do zasad dietoterapii i zaleceń behawioralnych dla pacjenta i jego opiekunów.

Część III: Wybiórcze jedzenie jako problem interdyscyplinarny

Współpraca interdyscyplinarna w terapii pacjentów z wybiórczym ograniczaniem jedzenia jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. W tej części szkolenia zostanie wskazana rola poszczególnych specjalistów na każdym z etapów leczenia, a także zaprezentowane będą praktyczne wskazówki do udoskonalania współpracy interdyscyplinarnej.

Premiera szkolenia: 30.06.2020, 17:00

Rejestracja i szczegóły:

https://szkolenia.eletive.pl/courses/wybiorcze-jedzenie-problem-o-wielu-obliczach/

199zł

Eletive

Obejrzyj komentarze (0)

Leave a Reply