eButton – Gadżet dla tych na diecie

Avatar photo
ebutton

Producenci oprogramowania już przyzwyczaili nas do tego, że starają się spełnić nasze potrzeby – nawet te o których istnieniu często nie zdajemy sobie sprawy. Wcześniej pisaliśmy o programach dietetycznych na smartfony. Dzisiaj przyszła kolej na nowy gadżet – eButton. W skrócie: mierzy on przez samo nakierowanie kamery na jedzenie ile dana porcja ma kalorii. Robi wrażenie? To tylko jedna z funkcji tego gadżetu.

eButton na tropie kalorii

Urządzenie, którego niedawnym poprzednikiem był PlateMate, zostało przygotowane w University of Pittsburgh – dzięki zastosowanej technologii sprawdza się w ocenie optycznej kaloryczności danego dania, jest również w stanie zliczyć spalanie energii podczas ćwiczeń, normalnego spędzania czasu. Łączy więc w sobie wszystko to, co jest kluczowe przy prowadzeniu diety połączonej z programem treningowym. Program w urządzeniu dodatkowo śledzi sposób w jaki żyjemy, sprawdzając styl jedzenia i treningu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych aplikacji na komórkę – eButton nie wymaga każdorazowej aktywacji lecz zbiera informacje przy okazji bez dodatkowej obsługi przez noszącego.

Obecnie eButton jest projektem ściśle naukowym, na razie nie jest planowane jego wypuszczenie na rynek komercyjny. Szczególnie, że produkt ma wciąż jeszcze problemy z oceną niektórych kształtów i produktów. Niezależnie od tego – przybliżenie kaloryczności jakie osiąga już w tej chwili jest – jak oceniają sami twórcy – satysfakcjonujące.

Zobacz również
ateny do zjedzenia

Więcej na temat projektu ebutton na stronie lcn.pitt.edu.

Źródło: gizmag.com