FDA akceptuje pierwsze tabletki odchudzające od lat

Avatar photo
tabletki odchudzające
https://dietetycy.org.pl/nowe-tabletki-odchudzajace-trudniej-dostepne/

Burzę w środowisku amerykańskich dietetyków i lekarzy spowodowała decyzja FDA (Federal Food and Drug Administration) o zaakceptowaniu pierwszego od ponad dekady środka na odchudzanie – Belviq firmy Arena Pharmaceuticals Inc.

Belviq

Tabletki odchudzające Belviq (lorcaselin), wpływają na receptory mózgu, tak by powodować uczucie sytości po jedzeniu zostały zaakceptowane przez urząd pomimo tego, że niedawno zostały wstępnie odrzucone. Testy dokonane zostały na grupie 8 000 osób w okresie 1-2 lat.

FDA było bardzo ostrożne od roku 1997 kiedy to podobnie działający specyfik został wycofany z rynku po podejrzeniu o możliwość uszkodzenia zastawki serca. Inne tabletki przez zagrożenie problemami z układem krwionośnym i działaniem rakotwórczym również znalazły się na cenzurowanym.

Część specjalistów zarzuca urzędowi błąd ze względu na potencjalne problemy zdrowotne jakie może powodować korzystanie z tego środka.

Zobacz również

Decyzja urzędu sprawiła, że obecnie kolejne firmy przygotowują się, by ich tabletki również przeszły proces akredytacji FDA.

Źródło: Wall Street Journal