Ile kosztuje polisa na życie?

Ile kosztuje polisa na życie

Polisa na życie to ubezpieczenie, na które decyduje się coraz większe grono Polaków. Zainteresowanie byłoby większe, gdyby nie konieczność poniesienia dodatkowych kosztów. Okazuje się jednak, że polisa wcale nie jest droga – sprawdź, z jakim wydatkiem może się wiązać. 

Ubezpieczenie na życie to solidne finansowe zabezpieczenie przyszłości. Pozwala uzyskać wsparcie w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych, np. na skutek nieszczęśliwego wypadku, nagłego zachorowania, śmierci itp. Wysokość wypłacanego świadczenia zależy w dużej mierze od wysokości składki. Im wyższa, tym większego wsparcia można się spodziewać.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie na życie?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ rozpiętość cenowa jest naprawdę spora. Na wysokość składki wpływa wiele czynników: począwszy od wewnętrznej polityki danego ubezpieczyciela, poprzez wysokość sumy ubezpieczenia, a skończywszy na zakresie ochrony. Niemałe znaczenie ma również wiek ubezpieczającego oraz jego stan zdrowia. 

Ceny polisy na życie wahają się w szerokich granicach. Najtańsza oferta to 20 zł miesięcznie, jednak w tym przypadku obejmuje ona tylko jedno zdarzenie z sumą ubezpieczenia 100 000 zł, a jest skierowana do młodej osoby. Za bardzo rozbudowane ubezpieczenia trzeba natomiast zapłacić nawet kilkaset złotych. 

Przykładowe kalkulacje dotyczące wysokości składek w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych zostały zaprezentowane w artykule pod adresem https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ile-kosztuje-polisa-na-zycie/

Jak wybrać dobrą polisę na życie?

Zobacz również
żywność wysoce przetworzona

Chociaż koszt ma znaczenie, wybór nie powinien być zdeterminowany wyłącznie przez cenę. Warto pamiętać, że tanie ubezpieczenie na życie najprawdopodobniej nie będzie w pełni odpowiadał na potrzeby i oczekiwania ubezpieczanej osoby. Niska cena oznacza bowiem zwykle wąski zakres ochrony lub minimalne sumy ubezpieczenia – a to przecież od nich zależy wysokość wypłacanego świadczenia. 

Wybierając ubezpieczenie na życie, weź pod uwagę kilka aspektów:

  • zakres ochrony
  • możliwość dokupienia rozszerzeń o dodatkowe ryzyka
  • sumę ubezpieczenia 
  • wyłączenia odpowiedzialności
  • obowiązujące okresy karencji
  • konieczność wykonania badań lekarskich.

Warto przy tym skorzystać z serwisów porównywarkowych, takich jak np. https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/. Pomoże to w uzyskaniu informacji na temat wysokości składek u poszczególnych ubezpieczycieli. Wystarczy wypełnić formularz, aby poznać ubezpieczenia na życie wpisujące się w Twoje potrzeby i oczekiwania.