Ile zarabia polski dietetyk w 2019 roku?

ile zarabia dietetyk

Portal dla dietetyków dietetycy.org.pl po raz piąty przeprowadził badanie ankietowe dotyczące zarobków wśród dietetyków. Poniżej znajdziecie podsumowanie ankiety online wykonanej na próbie 185 dietetyków.

Zarobki dietetyków 2019

ile zarabia dietetyk w polsce
© Dietetycy.org.pl

Komentarz

Ile zarabia polski dietetyk?

Pomimo, że zawód dietetyka od wielu lat stawiany jest w czołówce najbardziej przyszłościowych i potrzebnych społecznie specjalizacji w Polsce, kierunek na uczelniach zaś jest oblegany – wciąż nie przekłada się to na zarobki. Najczęściej polski dietetyk zarabia od 2 do 2,5 tysiąca złotych netto.

Jak przedstawiają się zarobki dietetyków na tle rynku?

Obecna średnia krajowa zarobków netto wynosi trochę ponad 3,5 tysiąca złotych miesięcznie. Na takie zarobki może liczyć zaledwie ok. 15% dietetyków. Jest też pewno ale – większość dietetyków (ponad 90%!) to kobiety – średnia krajowa netto wg PARP w zeszłym roku dla kobiet to niecałe 2,5 tys. zł – to zaś oznacza, że zawód dietetyka pod względem zarobków jest przeciętny.

Ile wynosi średnia pensja dietetyka w 2019 roku?

Jak wskazuje przedstawiona przez nas ankieta potwierdzają się wyliczenia serwisu wynagrodzenia.pl, które ustaliły w tym roku średnie zarobki netto dietetyków na poziomie 2101 zł, zaś brutto 2920 zł.

Czy pensja dietetyków rośnie?

I choć te wyliczenia nie wydają się napawać optymizmem – to w porównaniu do zeszłego roku zarobki widocznie rosną w tempie minimalnie powyżej poziomu inflacji. Oznacza to lekką poprawę w branży.

Zobacz również
melasa

Szukasz sposobów jak zwiększyć swoje zarobki w dietetyce? Mogą zainteresować Cię te artykuły:

Zapisz się na dietetyczny newsletter :-)

I jeśli jeszcze tego nie robisz – zapisz się na nasz newsletter, żeby być na bieżąco z nowościami branżowymi.

zarobki dietetyków
© Karolina Chaberek / 123RF