Jak działa Cateromarket i dlaczego warto poznać go bliżej?

Avatar photo
cateromarket

Coraz więcej osób jest autentycznie zainteresowanych wpływem odżywiania się na ogólną kondycję, stan zdrowia oraz masę ciała. Wiemy jednak o tym, że przestrzeganie zdrowej diety nie zawsze jest proste dla pacjentów. Dlatego warto szukać rozwiązań, które ułatwiają dążenie do wyznaczonych celów. Między innymi po to powstała porównywarka Cateromarket.pl. Na czym polega jego działanie?

Catering dietetyczny i rola dietetyka

Nawet najwyższej jakości produkty, gotujący smacznie kucharz i sprawny system dostaw to zbyt mało, by mówić o dobrej jakości diecie pudełkowej. Bez wiedzy i doświadczenia profesjonalnego dietetyka nie sposób stworzyć zbilansowanego jadłospisu, który musi uwzględniać zróżnicowane potrzeby żywieniowe i zdrowotne klientów. To właśnie dietetyczna wiedza i doświadczenie decydują o tym, co znajdzie się w menu danej firmy cateringowej, stanowiąc gwarancję zdrowego i zrównoważonego jadłospisu. Współpraca z dostawcami cateringu dietetycznego to jedna z wartych uwagi ścieżek kariery dla dietetyków. Nawet jeśli póki co nie planujemy tego rodzaju kooperacji, nic nie stoi na przeszkodzie, by zainteresować się dietą pudełkową.

Dieta pudełkowa dla Twoich pacjentów

Dieta pudełkowa może być w co najmniej kilku przypadkach wartym rozważenia rozwiązaniem dla pacjentów gabinetu dietetyka. Można zaproponować taką formę odżywiania podopiecznym, którzy nie lubią bądź nie umieją gotować zgodnie z dietetycznymi wskazaniami odpowiednimi dla ich przypadku. Dotyczy to również osób, które nie potrafią trzymać dyscypliny związanej z zakupami spożywczymi, z przyzwyczajenia kupując dużo niepotrzebnych i niekoniecznie zdrowych artykułów spożywczych. Dostarczane tuż pod drzwi zbilansowane posiłki będą także dobrym rozwiązaniem dla osób, które bardzo dużo pracują, większość czasu spędzając poza domem, a w związku z tym rzadko gotują samodzielnie.

Catering dietetyczny bywa też pomocny tym pacjentom, których trudno przekonać do zdrowego odżywiania. Zróżnicowane i apetyczne posiłki, w których przygotowanie nie trzeba wkładać żadnego wysiłku, mogą być asumptem do poprawy nawyków żywieniowych, zachęcając do odkrywania potencjału zdrowych potraw. Co ważne, dietę pudełkową da się doskonale połączyć z dietą opracowaną w gabinecie dietetycznym, zamawiając usługę cateringu jedynie na konkretne dni w tygodniu lub ustalony okres czasu (np. gdy szykuje się intensywny miesiąc w pracy lub dłuższa delegacja).

Porównywarka diet pudełkowych dla każdego

Jeśli dietetyk decyduje się na zaproponowanie pacjentowi cateringu pudełkowego, powinien profesjonalnie doradzić mu w wyborze odpowiedniej oferty. Uwzględniając przy tym stan zdrowia, dietetyczny cel, upodobania kulinarne i zapotrzebowanie kaloryczne podopiecznego, zyskuje wówczas pewność, że nowy sposób odżywiania się będzie zgodny z założeniami opracowanymi przy okazji wcześniejszych wizyt. Rola dietetyka nie kończy się wraz z realizacją zamówienia cateringu dietetycznego – niezmiernie ważne są przecież regularne konsultacje dotyczące postępów, kontroli masy ciała i profesjonalnego poradnictwa w zakresie suplementacji oraz zalecenia odnośnie aktywności fizycznej. Aby przejść do tego etapu, najpierw jednak należy uważnie wybrać dostawcę diety pudełkowej. Ogromną pomoc w tym zakresie stanowi pierwsza w Polsce porównywarka cateringów dietetycznych Cateromarket.

Cateromarket ułatwia zdrowe odżywianie

Dzięki porównywarce i wyszukiwarce Cateromarket bez problemu można znaleźć dietę odpowiadającą potrzebom i oczekiwaniom danej osoby. Za sprawą przejrzystego, w pełni intuicyjnego układu strony zamawianie cateringu staje się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy wpisać interesujące nas miasto, uwzględniając rodzaj diety (np. z niskim indeksem glikemicznym, wegańska, bezglutenowa, DASH, FODMAP czy nawet protokół autoimmunologiczny) oraz pożądaną kaloryczność całodziennego wyżywienia. W następnym kroku uzyskuje się wyniki, które dodatkowo można zawęzić dzięki dostępnym z boku filtrom. Dotyczą one m.in. ocen klientów, aktualnych promocji, preferowanej pory dostawy, lokalnych dostawców oraz opcji biodegradowalnych opakowań.

Dostępne jest także sortowanie dostawców pod kątem tego, czy udostępniają do wglądu aktualne menu oraz filtrowanie ofert z eksperckimi recenzjami dietetyków. Klientom chcącym przeznaczyć nieco większą sumę na catering pudełkowy spodoba się możliwość wyboru bardziej wyszukanego cateringu premium, który obfituje w produkty bio oraz cenne dla zdrowia superfoods. Decydując się na konkretnego dostawcę i rodzaj diety, należy uzupełnić prosty formularz, w którym wybiera się okres trwania diety, jej kaloryczność oraz całodzienną ilość posiłków. Dalej pozostaje już tylko dokonanie wygodnej płatności online i ustalenie szczegółów dostawy. Cały proces jest naprawdę szybki, bezpieczny i nieskomplikowany, co znacząco przyczynia się do promocji zdrowego odżywiania.

Zobacz również
miechunka

Korzyści dla pacjenta, dietetyka i firm cateringowych

Cateromarket zapewnia możliwość szybkiego i sprawnego zamówienia diety dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Dzięki obecności usługi w kilku tysiącach miast oraz możliwości wyboru spośród bardzo wielu rodzajów menu, zbilansowane przez profesjonalistów posiłki stają się łatwo dostępne, zapewniając ciągłość zdrowego żywienia w niemal każdej lokalizacji w Polsce. Na stronie Cateromarket dostępne są także artykuły blogowe godne polecenia osobom, które chcą zgłębić szeroko pojętą tematykę edukacji żywieniowej.

Oprócz tego porównywarka diet pudełkowych oferuje szeroki pakiet usług B2B dla osób, które pragną wykreować lub bardziej rozwinąć własną markę cateringu. Wsparcie Cateromarketu w otwarciu i prowadzeniu własnej działalności cateringowej jest kompleksowe i obejmuje wymiary: technologiczne oraz IT, logistyczne, marketingowe, sprzedażowe, ale także doradztwo w zakresie uruchomienia biura obsługi klienta, ekspansji na rynki zagraniczne czy inne konsultacje biznesowe stosownie do potrzeb konkretnego podmiotu. Brzmi interesująco? Sprawdź czy catering dietetyczny to branża dla Ciebie.

(artykuł gościnny)