Advertisement

Jak redukować kalorie jedząc na mieście?

Avatar photo
jedzenie na mieście

W dzisiejszych czasach coraz częściej zmuszani jesteśmy jeść nie w domu, lecz poza nim. Tempo życia jest na tyle szybkie, że na spokojne zjedzenie idealnego posiłku w domu nie ma czasu. Jak zatem prowadzić odpowiednią, zdrową dietę? Zdać się na to, co zaserwuje pobliska stołówka? W tym artykule piszemy właśnie o tym.

Zdrowe fast-foody

Oksymoron? Może trochę. Jednak może być lepiej lub trochę gorzej. Aby zdrowiej jeść na mieście należy wyszukać odpowiednie miejsce bądź chociaż dania.

Dobrym rozwiązaniem przy braku czasu jest zjedzenie zupy – częściej znajdziemy w niej składniki takie jak warzywa czy chude mięso. Z drugiej strony trzeba uważać na zupy oparte na śmietanie czy serze z dodatkiem chleba – ponieważ mogą okazać się bombami kalorycznymi.

Lepsze zawsze będą te miejsca, gdzie dodatki do naszego dania czy kanapki możemy dobrać sami. W takim przypadku warto skupić się na warzywach, które poza zaspokojeniem apetytu wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Warto omijać dania, które są smażone. Dania z rusztu dla porównania będą na ogół mniej kaloryczne i mniej tłuste.

Za dużo dodatków niezdrowo

Gdy mamy do czynienia z daniami na szybko trzeba uważać na dodatki typu majonez, ser – choć niewiele się nad nimi zastanawiamy, to podwyższają one kaloryczność dania w sposób znaczący. Jeśli już musimy zjeść coś niezdrowego – lepiej poprosić nieco mniejszą porcję.

Zobacz również
skuteczne odchudzanie

Co do picia?

Najwięcej niepotrzebnego cukru skonsumujemy, pijąc słodzone napoje gazowane. Również chętnie zamawiane piwo, jest wysoce kaloryczne. O wiele zdrowiej będzie zamówić wodę albo lemoniadę.

Poznaj więcej porad związanych z odchudzaniem