Joanna Szmitka-Łuszczyk

Profil autora dietetycy.org.pl:

Joanna Szmitka-Łuszczyk

logotyp profilowe_facebookZałożycielka i właścicielka wyjątkowego gabinetu dietetycznego we Wrocławiu KWESTIA DIETY.

http://kwestiadiety.com/

Nazywam się Joanna Szmitka-Łuszczyk. Jestem dietetykiem oraz magistrem farmacji.

Moja praca jest moją pasją. Pasją pomnażania wiedzy, doświadczenia i dzielenia się tym z moimi Pacjentami.

Nauka prawidłowego, racjonalnego procesu odżywiana jest całym moim życiem. Mocno wierzę w to, że przyczyniam się do powstania pokolenia niepowtarzalnych ludzi potrafiących samodzielnie komponować własne posiłki dostosowane do ich potrzeb i tradycji kulturowo-religijnych.

Na co dzień opracowuję metody i strategie, które potem Wy wykorzystujecie w procesie własnych zmian na lepsze.

Tytuł magistra farmacji uzyskałam na Akademii Medycznej im. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie. Tytuł dietetyka zdobyłam już tu, we Wrocławiu, kończąc studia podyplomowe w Niepublicznej Wyższej  Szkole Medycznej na Wydziale Profilaktyki i Zdrowia, na Kierunku „Dietetyka w Zdrowiu i Chorobie”.

Ponad dziesięcioletni staż pracy na stanowisku magistra farmacji zaowocował nie tylko rzetelnie ugruntowaną wiedzą, ale także licznymi ciepłymi, międzyludzkimi relacjami.

Moja wieloletnia współpraca z Pacjentami, oparta na przyjacielskim układzie farmaceuta-pacjent, pozwoliła mi na wnikliwą obserwację, że sama farmakoterapia –  nawet ta zlecana i prowadzona pod okiem wybitnych specjalistów w danej dziedzinie – to wciąż za mało, by osiągnąć sukces.

Dla mnie, jako dla wykwalifikowanego farmaceuty, było ewidentne, że farmakoterapia to tylko jeden z poziomów piramidy, która powinna zapewnić nam zdrowie i dobre samopoczucie.

Fundamentem wspomnianej piramidy jest profilaktyka i zdrowy tryb życia, a wszystko to jest po prostu Kwestią Diety.

Wielokrotnie próbowałam przekazać pacjentom praktyczne uwagi i wskazówki dotyczące zdrowego, racjonalnego odżywiana. Jednak apteka otwarta nie stwarza warunków pozwalających na budowanie intymnej atmosfery, jaka powinna towarzyszyć podczas rozmowy z Pacjentem, Jego edukacji żywieniowej i zmianie obecnego stylu życia.

Stąd właśnie zrodziła się inicjatywa stworzenia wyjątkowego gabinetu dietetycznego we Wrocławiu –  Kwestia Diety. Miejsca, gdzie Pacjent otrzyma jednocześnie poradę dietetyczną i farmaceutyczną, a dzięki moim wskazówkom będzie mógł zmienić swoje życie na nowe, zdrowsze, lepsze.

Lista artykułów tego autora:

[latestbyauthor author=”jszmitka” show=”50″]