Justyna Wisła

Jestem Justyna i choć nie lubię szczycić się tytułami to w tej części strony chyba o to właśnie chodzi :)

Parę lat temu, kiedy dietetyka była jeszcze zupełnie niszową i mało popularną dziedziną zadecydowałam, że to właśnie ona jest moją pasją i że to właśnie w tym kierunku chcę iść. Postawiłam na studia na kierunku Dietetyka na krakowskim Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ich ukończeniu swoją wiedzę poszerzałam na kolejnych studiach na kierunku Zdrowie Publiczne, również na krakowskim UJ.

W trakcie studiów odbyłam wiele praktyk na wszystkich oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego UJ w Krakowie. Jako, że dietetyka jest dziedziną ciągle rozwijającą się, a coraz to nowe fakty zastępują te stare swoją obecną wiedzę nieustannie poszerzam na licznych kursach, szkoleniach, a także konferencjach. Moim dietetycznym „konikiem” jest dietoterapia osób z zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia). Prywatnie, jestem pasjonatką sportu, szczególnie biegów z przeszkodami, podróży, Tatr i języka czeskiego, którego uczę się od 1,5 roku. Nie lubię w życiu nudy, lubię wyzwania, a do tych największych należy ostatnio moja mała córeczka :)

W pracy dietetyka najważniejsze jest przełożenie teorii zdobytej na studiach i kursach na praktykę, a tę mam za sobą sporą. W swojej dietetycznej karierze miałam przyjemność współpracować z salonami fizjoterapeutycznymi, szkółkami sportowymi dla dzieci, szkołami, przedszkolami, Bankiem Żywności w Krakowie, Polskim Stowarzyszeniem Dietetyków, krakowskim SANEPiDem, Fundacją Trenuję-Pomagam, ogólnopolską gazetą, Radiem Zet Gold i Antyradiem a także Wilczogłodną, z którą od lat wspólnie pomagamy pokonać bulimię.

Przeczytaj także na dietetycy.org.pl:  Fitazja-apetyt na zdrowie. Doradztwo dietetyczne Marta Gierlach

Obecnie, oprócz wspomnianej współpracy z Wilczogłodną, jestem trenerem i prowadzącą warsztaty w Banku Żywności w Krakowie oraz wykładowcą w Małopolskiej Wyższej Szkole im. Józefa Dietla w Krakowie na kierunkach: Dietetyka oraz Psychodietetyka .

Każdy układany przeze mnie jadłospis jest zindywidualizowany i oparty na szczegółowym wywiadzie z pacjentem. Ważnym dla mnie jest, aby dieta nie tylko zaspokajała wszystkie kubki smakowe pacjenta, a także była dopasowana do jego trybu życia, stanu zdrowia i sytuacji finansowej. W mojej ideologii dietetyki dieta ma być przyjemnością, sposobem na CAŁE życie, nawykiem, a nie tylko kilkutygodniową męczarnią, totalnie niekomponującą się z życiem pacjenta.

Świadczę usługi dietetyki online oraz dietetyki mobilnej (z dojazdem w miejsce wskazane przez pacjenta).

Dojazd na terenie Krakowa oraz Czechowic-Dziedzic jest darmowy, natomiast poza obszary tych miast doliczana jest opłata w wysokości 1 zł/km.

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Redakcja Dietetycy.org.pl -

Kontakt: redakcja@dietetycy.org.pl

Yes No