Teraz czytasz
Ketony Malinowe | Dieta Malinowa ?

Ketony Malinowe | Dieta Malinowa ?

Redakcja Dietetycy.org.pl
dieta malinowa

Według badań dostarczanie do organizmu związku występującego w malinach – tzw. ketonów malinowych może hamować przyrost masy ciała. Efekt ten polega na pobudzaniu wzrostu lipolizy – czy ten proces faktycznie zachodzi, czy też to kolejna sensacja dietetyczna bez pokrycia w rzeczywistości?

Dieta Malinowa ?

Chociaż maliny znane są ze swojego pozytywnego wpływu na zdrowie, to pomysł, że mogą pozytywnie działać w diecie odchudzającej jest informacją nową. Podstawą działania malin jest tutaj występowanie w owocach związku o nazwie keton malinowy.

Domniemane działanie ketonu malinowego to wspomniane hamowanie przyrostu masy ciała, przyspieszenie metabolizmu i wzrost temperatury ciała (co wspomaga odchudzanie) oraz zmniejszenie produkcji insuliny (co powoduje mniejsze odkładanie tłuszczu w organizmie).

Zobacz również
dieta south beach

Czy to prawda?

Pierwsze badania na zwierzętach dają nadzieję na to, że faktycznie ketony malinowe potrafią pomóc w odchudzaniu – jednak tutaj ważna uwaga – suplementy takie nie były jeszcze testowane u ludzi, a co za tym idzie ich działanie jest jedynie podejrzeniem, nie ma zaś poparcia naukowego (przynajmniej na razie).

0 0 głosuj
Oceń artykuł :-)
guest
2 komentarzy
Najnowszy
Najstarszy Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie swoje komentarze