Advertisement

Kiedy warto przejść na dietę pudełkową?

Pierwszym skojarzeniem związanym z dietą pudełkową zwykle jest redukcja masy ciała i nie ma w tym nic dziwnego. Regularnie dostarczane, gotowe posiłki pozwalają bowiem dużo łatwiej się zdyscyplinować i pomagają pokonać napady głodu. Catering dietetyczny nie jest jednak rozwiązaniem dedykowanym tylko osobom odchudzającym się. W poniższym artykule sprawdzamy, kiedy więc warto przejść na dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa umożliwia wprowadzenie racjonalnego odżywiania poprzez dostarczanie zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków. Organizm otrzymuje niezbędne składniki odżywcze, a dzięki temu eliminowana jest także chęć podjadania oraz ryzyko wystąpienia niedoborów. Niepodważalną zaletą cateringów dietetycznych jest brak konieczności poświęcania czasu na gotowanie, wymyślanie posiłków, czy robienie zakupów. Niezależnie od tego, czy prowadzisz aktywny tryb życia i po prostu nie masz czasu na przygotowywanie posiłków, czy potrzebujesz specjalistycznej, indywidualnie opracowanej diety, catering dietetyczny może okazać się doskonałym rozwiązaniem.

Ograniczenia żywieniowe i problemy zdrowotne

Dieta pudełkowa to propozycja, która doskonale sprawdzi się w przypadku osób borykających się z ograniczeniami żywieniowymi ze względu na nietolerancje, alergie pokarmowe, czy problemy zdrowotne. Na catering dietetyczny często decydują się również osoby, które zmagają się z zaburzeniami odżywiania, takimi jak bulimia, czy anoreksja.

Jadłospis w dietach pudełkowych opracowywany jest przez sztab specjalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób ułożyć menu, aby zawarte w nim posiłki dostarczały niezbędne składniki odżywcze i jednocześnie odpowiadały indywidualnym potrzebom organizmu. Samodzielne przygotowanie różnorodnych posiłków, z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych wyliczeń nie jest łatwe. Dzięki diecie pudełkowej zarówno osoby nietolerujące laktozę, jak i diabetycy mogą mieć pewność, że posiłek, który zostanie im dostarczony będzie nie tylko smaczny, ale również prawidłowo zbilansowany.

Brak czasu

Catering dietetyczny sprawdzi się w przypadku osób, które prowadzą aktywny tryb życia, dużo pracują i nie mają czasu na samodzielne gotowanie. Posiłki dostarczane w pudełkach to także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią spędzać czasu w kuchni, a jednocześnie nie chcą rezygnować ze zbilansowanej i odżywczej diety.

Osoby, które decydują się na catering dietetyczny, otrzymują codziennie zestaw pięciu zdrowych i pełnowartościowych posiłków przygotowanych przez profesjonalnych kucharzy. Dania dostarczane są w praktycznych pudełkach i wymagają jedynie podgrzania, dzięki czemu można zabrać je ze sobą zarówno na trening, jak i do biura. Jednocześnie eliminowana jest konieczność martwienia się o zakupy, czy o zmywanie brudnych naczyń, które piętrzą się w zlewie po samodzielnym przygotowywaniu posiłku.

Problem z otyłością

Otyłość to jedna z najczęściej pojawiających się chorób cywilizacyjnych. Jej leczenie nie jest łatwe, ponieważ zwykle wiąże się z całkowitą zmianą stylu życia. Niestety w większości przypadków otyłość spowodowana jest nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi i spożywaniem pokarmów w nadmiernych ilościach. Lata prowadzenia takiej diety powodują, że nie jest łatwo z dnia na dzień zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia i zacząć się zdrowo odżywiać.

Catering dietetyczny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób otyłych (a w szczególności zmagających się z nadciśnieniem), które muszą zmniejszyć masę ciała. Dzięki dostawie posiłków, nad którymi pracują zarówno lekarze, jaki i profesjonalni kucharze, osoba chora regularnie spożywa zdrowe, zbilansowane dania dopasowane do indywidualnych potrzeb organizmu. Obecnie firmy oferujące catering dietetyczny posiadają różnorodne propozycje jadłospisów, dzięki czemu można dopasować posiłki w taki sposób, aby były po prostu smaczne i nie powodowały u osoby chorej poczucia straty po przejściu na zdrową dietę i rezygnacji z dotychczasowych nawyków żywieniowych.

Ambicje sportowe

Sportowcy to osoby aktywne, które potrzebują więcej czasu poświęcać na trening niż na gotowanie, czy robienie zakupów. Jednocześnie muszą zdrowo się odżywiać i być w świetnej formie, aby móc realizować swoje sportowe cele. Profesjonalni dietetycy, którzy odpowiadają za menu diet pudełkowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że sportowcy potrzebują dostarczać organizmowi więcej kalorii oraz mikro i makroskładników.

Warto również wziąć pod uwagę, że dla osiągania lepszych wyników dieta powinna być dopasowana do rodzaju uprawianej aktywności. Bardzo trudno jest samodzielnie zadbać o to, aby posiłki w pełni pokryły zwiększone zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. Dlatego w przypadku sportowców warto zdecydować się na dietę pudełkową, powierzyć żywienie specjalistom i móc skupić się na treningach oraz realizacji sportowych ambicji.

Jednoosobowe gospodarstwo domowe

Prawie połowa Polaków (42%)[1] przyznaje, że zdarza się im wyrzucić żywność, głównie z powodu jej zepsucia. W szczególności problem ten dostrzegalny w przypadku jednoosobowych gospodarstw domowych. Produkty spożywcze bardzo często dostępne są w większych opakowaniach, których jedna osoba nie jest w stanie wykorzystać w terminie ich przydatności do spożycia. Statystyczny Polak, razem z niezjedzoną żywnością, wyrzuca do kosza 50 zł miesięcznie[2]. Catering dietetyczny, dostarczający pięć gotowych posiłków na cały dzień, dopasowanych kalorycznością do preferencji i potrzeb zamawiającego niweluje problem zbyt dużej ilości zakupionych produktów spożywczych.

Ponad 70% Polaków[3] deklaruje również, że w trakcie zakupów, do ich koszyka trafiają produkty, których nie planowali w ogóle kupić. To są dodatkowe koszty, których bardzo często nie bierzemy w ogóle pod uwagę podczas obliczania budżetu domowego. Korzystanie z diety pudełkowej eliminuje konieczność robienia zakupów spożywczych, a tym samym minimalizuje ryzyko zakupu zbędnych lub niezdrowych przekąsek.

Ponadto…

Żeby skorzystać z usług cateringu dietetycznego nie trzeba kierować się z góry ustalonymi celami. Bardzo często na dietę pudełkową decydują się osoby, które po prostu nie lubią lub nie mają ochoty na samodzielne gotowanie. Równie dobrą motywacją będzie komfort wynikający z faktu, że jedzenie w formie gotowych posiłków zostanie codziennie dostarczone prosto pod wskazany adres. Ważną motywacją będzie też chęć zaoszczędzenia energii i sił witalnych, które trzeba by było poświęcić na stanie w irytujących kolejkach do kasy w sklepie bądź dojazd do hipermarketu w godzinach szczytu.

Zobacz również
cebula kwercetyna

Niezależnie od tego, jaka jest Twoja motywacja, warto wypróbować catering dietetyczny. W większości przypadków firmy dostarczające dietę pudełkową oferują dzień próbny w bardzo okazyjnej cenie, lub wręcz za darmo. W Black Monkey Cooks również przygotowaliśmy specjalną propozycję dla nowych klientów. Dzięki temu sam przekonasz się, jak wygodnym, smacznym i zdrowym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa.

Źródła danych:

[1] https://www.tvp.info/45031575/przeklenstwo-samotnego-banana-wyrzucamy-pieczywo-wedliny-i-owoce

[2] http://przechowujeniemarnuje.wp.pl/artykul/marnowanie-zywnosci-problem-calego-swiata-statystyczny-polak-wyrzuca-do-kosza-50-zl-miesiecznie

[3] https://www.tvp.info/45031575/przeklenstwo-samotnego-banana-wyrzucamy-pieczywo-wedliny-i-owoce

undefined