Konsultacje dietetyczne online – idealna opcja w okresie pandemii

konsultacje dietetyczne online

Internetowa platforma haloDoctor.pl to miejsce w cieci, gdzie znajdziesz lekarzy różnej specjalności, aby zapytać ich o poradę nawet w najbardziej awaryjnej sytuacji. Z kolei haloDoctor Free  pomaga lekarzom w promowaniu ich działalności w sieci. Obie strony okazały się być strzałem w dziesiątkę w trudnym okresie pandemii, kiedy to często trzeba było korzystać z różnego rodzaju usług bez wychodzenia z domu. 

Takie usługi jak porady dietetyczne, można bez większych trudności świadczyć bez konieczności bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Dlatego też wielu specjalistów, jak i chorych na różnego rodzaju zaburzenia odżywiania lub niedogodności związane z różnego rodzaju zespołami metabolicznymi, zdecydowali się na konsultacje dietetyczne online. Okazało się, ze porady online są skuteczne niezależnie od odległości dzielącej lekarza z pacjentem.

Dietetyk online nie tylko w czasie pandemii

Porady online działają, o czym zdążyło się przekonać wielu pacjentów jednakowo w okresie pandemii, jak i  później, w nieco spokojniejszym czasie, kiedy to obostrzenia były stopniowo znoszone. Porady dietetyczne były szczególnie istotne dla cukrzyków, osób z insulinoopornością oraz innego rodzaju zaburzeniami. Konsultacja dietetyczna wiele razy przyczyniała się do ratowania zdrowia, a na pewno dobrostanu pacjenta. 

Za godzinę swojej konsultacji lekarze pobierali często niższą stawkę niż w gabinecie, ze względu na niższe koszty utrzymania miejsca pracy. Z ekspertem poradni dietetycznej można było umówić się w godzinach otwarcia gabinetu, jednak pacjent i tak mógł skorzystać z pomocy w korzystniejszych warunkach — porady na odległość nie wymagają męczących dojazdów, a co za tym idzie, są wygodniejsze dla obu stron.

Poradnie online po pandemii

Co do konsultacji online — nadal są one bardzo popularne. Pacjenci i lekarze przyzwyczaili się do tego trybu pracy i chętnie korzystają z możliwości porad online. Dało to możliwość pacjentom korzystania z pomocy specjalistów oddalonych od ich miejscowości, do których z pewnością nie daliby rady dojechać. 

Przyjazny serwis prowadzony pod patronatem Ministra Zdrowia do dziś może liczyć na duże zainteresowanie pacjentów. Poradnia dietetyczna zrzesza doświadczonych ekspertów, którzy umożliwiają także bezpłatne konsultacje. Masz pewność, że Twoją  konsultację prowadzi dietetyk z odpowiednim doświadczeniem i z pewnością Twój problem zostanie zrozumiany i w razie potrzeby przekierowany do innego lekarza specjalisty. 

Zobacz również
buraki

Jeśli ktoś bezwzględnie musi być pod stałą opieką poradni, konsultacje online to w wielu przypadkach jedyna możliwość na systematyczne, efektywne leczenie. Zalecenia żywieniowe powinny być zmieniane w razie potrzeby, a formy aktywności fizycznej konsultowane na bieżąco by znaleźć tę maksymalnie odpowiadającą pacjentowi. 

Konsultacje online a indywidualne podejście do potrzeb pacjenta

W trakcie działań online jak najbardziej możliwe jest indywidualne podejście do pacjenta- czasem łatwiej skupić się na rozmowie, kiedy jest się w rozmowie 1:1 z kimś, kto patrzy na nas i na bieżąco odpowiada na pytania lub sam je zadaje. Wskazówki żywieniowe mogą ułatwić odchudzanie, a podejście dietetyka do nowej formy kontaktu z pacjentem może się okazać miernikiem ostatecznych osiągnięć.

Przy pomocy dietetyka można osiągnąć spektakularne efekty, Konsultacja przebiega podobnie jak standardowa wizyta stacjonarna. Jak się okazuje to, że musimy się mierzyć z wieloma ograniczeniami, pozwoliło wyzwolić wiele nowych możliwości, które z pewnością zostaną z nami jeszcze przez długi czas.