Marwit – Smoothie Czerwony (Truskawka&Jabłko)

Sok wieloowocowy z musem owocowym, pasteryzowany, wyprodukowany częściowo z przecierów i soków zagęszczonych.

Smoothie Marwitu to propozycja wobec której dietetyk nie może przejść obojętnie – producent sam zaznacza, że ten miks owoców to nie tylko sok – ale także „duża porcja zmiksowanych owoców w formie aksamitnej przekąski: do szkoły, do pracy i w podróży”

Czy faktycznie można go zabrać ze sobą i wypić gdy zgłodniejesz? 100ml soku zawiera 1,1 g błonnika, które potwierdzają, że faktycznie – Smoothie może zaspokoić mały głód.

W czasach, gdy poziom prozdrowotności napojów / tzw. soków na rynku jest bardzo nierówny – wydaje się, że cała gama smoothie jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

Na plus trzeba zapisać – chociaż nie powinno być to zapewne punktem analizy „dietetyka w supermarkecie”, że etykieta i skład produktu pokazana jest w formie bardzo przyjemnej dla oka. Warto zobaczyć jak ładnie można zaprezentować skład jeśli tylko producent nie ma się czego wstydzić.

W składzie znajdziemy zaś soki i przeciery tylko z truskawek, bananów, jabłek, pomarańczy, aronii i malin. Jak widzicie jest tu lekkie przekłamanie jeśli chodzi o nazwę smoothie – faktycznie patrząc po składzie powinno być to „Truskawka & Banan” a nie „Truskawka & Jabłko” – ale chyba można tę różnicę 1% darować. Szczególnie, że banan nadaje przyjemną, aksamitną strukturę.

Cała buteleczka to 2,2 g błonnika i 108 kcal.

Zobacz również
maniok

Analiza etykiety produktu:

Soki i przeciery z truskawek(31%)
Soki i przeciery z bananów (24%)
Soki i przeciery z jabłek (23%)
Soki i przeciery z pomarańczy (16%)
Soki i przeciery z aronii (3%)
Soki i przeciery z maliny (3%)

Kalorie:

100 gram produktu zawiera:

54 kcal / 2,7% GDA*

*dla zapotrzebowania 2000 kcal dziennie