MedMeetsTech 2018 – sprawozdanie

Avatar photo
metmeetstech 2018

(wydarzenie objęte patronatem dietetycy.org.pl)

15 października 2018 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbyło się wydarzenie Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH, będące spotkaniem dla startupowców z branży health & lifestyle. Wydarzenie łączyło konferencję, mini targi oraz prezentacje startupów.

Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH dedykowane było pasjonatom, startupowcom, inwestorom, firmom oraz użytkownikom innowacji z obszaru zdrowia. Ponad 200 uczestników konferencji miało możliwość poszerzania wiedzy o trendach i technologiach zmieniających opiekę zdrowotną, roli nauki w startupach, marketingu w startupach lifestyle, finansowaniu, prawie oraz o rynkowym know-how.

Dr n. med. Łukasz Kołtowski opowiadał o praktycznych aspektach trendów w digital health, w tym również o oferowanym przez jego firmę AioCare. Danuta Rolinger-Bednarska z Rolinger PR pokazała uczestnikom jak wykorzystywać siłę mediów w budowaniu marki, a Maciej Dalecki z Deloitte, omówił wpływ technologii cyfrowych na podejście do zdrowia pacjenta. Nie zabrakło również zagranicznych gości podczas wydarzenia. Gadi Ginot z PHYSIOLOGIC, opowiadał o regulacji produktów Wellness na rynku, zapewniające stan zdrowej równowagi, uważane często za medycynę alternatywną. Cały program wydarzenia jest dostępny na stronie organizatora.

Uczestnicy mieli również przyjemność wysłuchania wystąpień przedstawicieli startupów. DietLabs, które zajmuje się rozwijaniem i udoskonalaniem narzędzi online z zakresu dietetyki i motywacji; Intelliseq, zajmujący się m.in. analizą całego genomu i całej eksomezy; AISENS, których sensory umożliwiają pacjentom bezpieczną i efektywną rehabilitację gdziekolwiek są, czy Digitmed, tworzący oprogramowania dla medycyny. Wszystkie miały szansę pokazać się przed szerokim gronem uczestników i zareklamować swoje produkty i usługi.

Jak mówili sami uczestnicy, Health & Lifestyle startup festiwal pozwolił im zdobyć wiele kontaktów w branży, jak i poznać nowe możliwości. „Nie sądziłam, że ta konferencja, może dać mi tyle możliwości. Przyjechałam do Krakowa poszerzyć swoją wiedzę o roli startupów w tej branży, a wracam z nowymi znajomościami i kontaktami biznesowymi, z którymi już nawiązałam wstępną współpracę” – relacjonuje Natalia, jedna z uczestniczek.

Zobacz również
insulinooporność

„Cieszymy się, że Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH złączyło tak dużą grupę ludzi w takim wspaniałym miejscu jakim jest Muzeum Manngha. Cała ta atmosfera dziejąca się na Sali konferencyjnej, jak i poza nią tym bardziej utrzymuje nas w przekonaniu, że zorganizowanie tego wydarzenia było strzałem w dziesiątkę. Mam nadzieję, że nawiązane tu kontakty doprowadzą do niesamowitych innowacyjnych rzeczy” – komentuje współorganizatorka wydarzenia, Justyna Uman-Ntuk.

Wydarzenie było częścią Krakowskiego Tygodnia Startupów #startKRKup.