Mniam! Co w brzuchu burczy — Anna Czerwińska-Rydel [RECENZJA]

Edukacja żywieniowa w polskich szkołach to niestety wielokrotnie fikcja. Dzieci swoją wiedzę na temat odżywiania czerpią z mediów. W dużej mierze z reklam telewizyjnych. Sytuacja jest poważna, bo zgodnie ze statystykami, polskie dzieci tyją prawie najszybciej w Europie.

Dostęp do rzetelnej wiedzy jest kluczem do zmiany. Z pomocą na szczęście przychodzą książki.

Tytuł: Mniam! Co w brzuchu burczy
Autor: Anna Czerwińska-Rydel
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Ilość stron: 30
Rok wydania: 2021
mniam co w brzuchu burczy

Mniam!

„Mniam! Co w brzuchu burczy” Anny Czerwińskiej-Rydel jest pozycją skierowaną do najmłodszych czytelników. Przybliża zagadnienia fizjologii i anatomii układu pokarmowego. Autorka w obrazowy, zabawny i bardzo pomysłowy sposób przedstawiła młodym czytelnikom, z czego się składa i jak pracuje przewód pokarmowy.

O zakamarkach naszego wnętrza opowiedział Profesor Mądralski. Jego asystentką została Krowa Gryzelda. Obie postacie przeprowadziły zabawny dialog o tym, co się dzieje w żołądku, jelicie cienkim i grubym. Dlaczego tak ważne jest mycie rąk przed posiłkiem oraz staranne gryzienie? Z książki „Mniam! Co w brzuchu burczy” dzieci mogą dowiedzieć się kilkunastu zasad zdrowego odżywiania. Co naszych czytelników ucieszy, dowiedzą się też kim jest i jaką pełni rolę dietetyk.

Zobacz również
poczuj się lepiej

Książka została pięknie wydana i atrakcyjnie zilustrowana. Pomysłowe zabawne i bajecznie kolorowe obrazki wykonała Anna Gensler. „Mniam! Co w brzuchu burczy” to doskonały pomysł na prezent dla przedszkolaka, jak i ucznia początkowych klas szkoły podstawowej. Rodzice, którzy przeczytają książkę młodszym dzieciom, z pewnością zaciekawią je na tyle, że przez dłuższy czas będą zaskakiwani pytaniami o to, co znajduje się wewnątrz brzuszków małych ciekawskich. Po przeczytaniu lektury bez obaw można przekazać tę książeczkę w ręce nawet bardzo małych dzieci. Strony są odporne na niewprawne rączki, a nawet ząbki czytelników.

Jednym zdaniem

Książka „Mniam! Co w brzuchu burczy” Anny Czerwińskiej-Rydel to doskonały pretekst do zajrzenia do wnętrza ludzkiego ciała i poznania naszej wewnętrznej maszynerii.