Motywacja do odchudzania

motywacja do odchudzania

Co zrobić gdy chcemy się odchudzić ale problemem jest słaba motywacja?

Często osobom, mającym problem z łamaniem zasad diety czy ćwiczeń, ciężko jest osiągnąć swój cel. Nie oznacza to jednak, że skuteczne odchudzanie to rzecz tylko dla wybrańców, nieosiągalna dla zwykłych śmiertelników.

Istnieje cały arsenał tricków, dzięki którym można łatwiej wyzwolić w sobie pokłady motywacji do odchudzania oraz oszukać swój mózg, żeby był lepszym partnerem w okresie walki z nadprogramowymi kilogramami.

Jak poskromić apetyt?

Oczywiście poskramianie apetytu jest o wiele łatwiejsze kiedy mamy dobraną odpowiednią dietę. W tym najczęściej pomóc może profesjonalny dietetyk, który sprawi, że będziemy chudnąć w odpowiednim tempie, nie wyniszczając jednocześnie organizmu. To zaś przekłada się również na to, jak mocno będziemy przestrzegać zaleceń diety i jak silna będzie motywacja do odchudzania. Istnieje również kilka tricków, potwierdzonych w badaniach naukowych, które pozwalają „oszukać” mózg i sprawić, żeby nie myślał o jedzeniu:

Jak pokonać chęć na niezdrowe przegryzki?

Niezdrowe przegryzki, kompulsywne objadanie się są wrogiem wszelkich diet. Często kilka takich przypadków, a nawet jeden, potrafi zaprzepaścić całą motywację do odchudzania. A przecież naukowcy znają wiele sposób na te problemy:

Zobacz również skąd bierze się chęć na przegryzki, żeby lepiej zrozumieć na czym polega ta słabość, aby lepiej z nią walczyć:

Zobacz również
dialog motywujący

Skąd czerpać motywację do odchudzania?

Istotne jest nastawienie – pod tym względem ważne jest również to jak myślimy, co robimy a nawet to jak wysławiamy się na temat naszego nowego, dietetycznego stylu odżywiania:

Często niektórych do odchudzania motywują specjalne momenty w roku, takie jak Nowy Rok. Wielu boi się świąt i imprez okolicznościowych, wesel, wakacji w strachu przed tym, że zaprzepaszczą one cały wysiłek diety. Czy warto się bać, czy jest na to sposób? Tak!

Przydatne narzędzia wzmacniające motywację

Dzisiaj osoby na diecie bombardowane są ofertami aplikacji, serwisów, usług wspomagających odchudzanie. Coraz więcej jest systemów, opiekunów gwarantujących wzmocnienie motywacji. Czy są one skuteczne?