Muzyka treningowa na 2020 według Spotify

Avatar photo
muzyka treningowa

Gdy tylko Polacy wrócili z sylwestrowych imprez, w życie wielu osób wróciło na fali postanowień noworocznych to, co powinno być tam na stałe: aktywność fizyczna, trening, sport. W sieci znajdziecie dziesiątki „dobrych rad” weteranów treningu jak podtrzymać w sobie ogień chęci trenowania. Ale my wiemy swoje – nic tak nie uprzyjemni treningu niż idealny pod nią soundtrack. To powinno sprawić, że ostatni trening będziecie wspominać znacznie przyjemniej.

Serwis Spotify zdradził, co słuchają ludzie na całym świecie podczas treningu. Jakie są trendy w tym zakresie? Co słuchamy, kiedy słuchamy i po co? Oto garść wniosków z analizy tego, co słuchają użytkownicy serwisu!

Przy jakim sporcie najchętniej słuchamy muzyki?

Tu nie będzie zaskoczenia – najbardziej popularnym sportem także nad Wisłą, gdzie muzyka pomaga utrzymać odpowiedni rytm treningu jest bieganie. To ono jest na pierwszej pozycji. Co ciekawe – na drugim jest joga (szczególnie popularna w Szwecji), gdzie styl muzyczny może się już znacznie różnić. Na kolejnych miejscach są po kolei: trening siłowy i medytacja. Ta ostatnia kategoria jest też najszybciej rosnącą (o 113%!).

Najczęściej muzyki podczas treningu słuchamy po południu, zapewne po pracy lub szkole – między 17 a 21.

Najpopularniejsze piosenki podczas treningu to…

1. Eminem – 'Till I Collapse

Dopóki nie upadnę – ta piosenka jest obecnie najczęściej odsłuchiwana w trakcie treningów. Link do Spotify

2. Ed Sheeran & Justin Bieber – I don’t care

Link

3. Tones and I – Dance Monkey

Link

4. Shawn Mendes – If I can’t have you

Link

5. Ed Sheeran & Khalid – Beautiful people

Link

Infografika:

Czego słuchacie w trakcie treningu?

Piszcie w komentarzu!