Na co zwrócić uwagę, wybierając program do układania diet?

Można śmiało stwierdzić, że program do układania jadłospisów jest prawą ręką dietetyka. To podstawowe narzędzie, z którego specjaliści korzystają niemalże każdego dnia. Na polskim rynku znajduje się kilka takich programów z różnicą w funkcjonalnościach, mobilności i przede wszystkim w cenie. Czym się kierować przy wyborze programu i czy cena zawsze idzie w parze z jakością?

Szkoła, uczelnia, kursy, szkolenia i nadchodzi czas, w którym należy podjąć decyzję: który program do układania diet wybrać? Najczęściej żywieniowiec sugeruje się tym, jaki program już zna lub który autorytet z dziedziny dietetyki go poleca. Czy słusznie?

Jaki powinien być dobry program do układania diet?

Przede wszystkim powinien być bardzo intuicyjny. Jeżeli taki nie jest, to dietetyk będzie musiał poświęcić sporo czasu, aby nauczyć się systemu i funkcjonowania w nim. Dobry program przekłada się na prawidłowo rozpisany jadłospis, który odpowiada za zdrowie i sukces diety pacjentów. Warto zwrócić uwagę na to, przez jaką firmę został stworzony. Profesjonalnie rozpisany program, z szybkimi i nieinwazyjnymi aktualizacjami oraz ze sprawnym działem technicznym to w tych czasach prawdziwy ideał. Wszelkie zmiany i ulepszenia, jakie się pojawią, nie powinny wpływać na ułożone diety, usuwać wprowadzonych danych i zaburzać pracy, jaką dietetyk włożył do programu.

Kolejną ważną rzeczą jest posiadanie szerokiej bazy produktów i potraw. Najlepiej tej oficjalnej z Instytutu Żywności i Żywienia. Dzięki takiej opcji dietetyk nie musi się martwić, czy wpisane wartości są odpowiednie, a ułożenie spersonalizowanego jadłospisu wykona rzetelnie i sprawnie.

Dietetyk spotyka na swojej drodze ludzi z licznymi dolegliwościami zdrowotnymi. Dużą pomocą ze strony programu jest opcja gotowych szablonów diet w różnych jednostkach chorobowych, które będą świetną inspiracją przy tworzeniu jadłospisu u zdiagnozowanych pacjentów. Nigdy nie wiadomo, pod jakie schorzenia lub dla jakich niedoborów będzie potrzebny indywidualny plan żywieniowy. Każdy dietetyk zdaje sobie sprawę z takich sytuacji, dlatego profesjonalny program powinien bilansować posiłki do jak największej ilości wartości odżywczych tak, by nic nie mogło przeszkodzić w jego pracy.

Jadłospis oprócz pierwotnej funkcji, czyli rozpiski posiłków na poszczególne dni, musi zachęcać do jego realizacji. Wydruki planów żywieniowych czy listy zakupów,

powinny być czytelne i miłe dla oka, ponieważ pacjent korzysta z nich praktycznie codziennie. Profesjonalny program powinien posiadać ładne wizualnie wydruki, które są formą prezentacji twórczości dietetyka dla wybranej osoby.

Przy wyborze najlepszego programu do układania diet warto wziąć pod uwagę możliwość prowadzenia konta pacjenta online. Dzięki takiej opcji dietetyk może na bieżąco sprawdzać przebieg i postępy w diecie swojego podopiecznego oraz być z nim w stałym kontakcie poprzez jedną platformę. Profesjonalny program powinien również posiadać bezpłatny terminarz wizyt online ułatwiający prowadzenie działalności w różnych lokalizacjach, o zmiennych godzinach, z możliwością dodania usług oraz cen i rezerwacją przez pacjenta dogodnego terminu.

Poszukując odpowiedniego programu do układania jadłospisów, dobrze jest sprawdzić, jak przebiega obsługa klienta. To bardzo ważne, ponieważ pytania techniczne zawsze mogą się nasunąć. Rzetelna obsługa klienta powinna sprawnie odpowiadać na nurtujące pytania i zawsze być gotowa do pomocy.

Dlaczego programy tak znacząco różnią się ceną?

Należy pamiętać, że każda firma narzuca sobie własne ceny, a rynek w żaden sposób ich nie ogranicza. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę przede wszystkim udogodnienia i to, co dodatkowo może dać program dietetykowi i jego pacjentom. Warto przeanalizować, jakie programy są dostępne w Polsce, ile kosztują i porównać ich cenę w stosunku do jakości, parametrów i naszych potrzeb, a wniosek wysunie się sam.

Zobacz również

Który program do układania diet jest najlepszy w Polsce?

Decyzja należy zawsze do osoby kupującej, ale na podstawie analizy rynku, wniosek nasuwa się sam — DietetykPro. To najbardziej profesjonalny i intuicyjny program do układania diet w Polsce. Dostępny na rynku już od 9 lat, zrzesza największą liczbę dietetyków, psychodietetyków, trenerów personalnych i specjalistów do spraw żywienia w całym kraju. Twórcy regularnie wprowadzają nowości i aktualizacje, dzięki czemu jest to intuicyjne narzędzie przyspieszające pracę. Nie korzystasz z DietetykPro? Wypróbuj zupełnie za darmo pełną wersję przez 7 dni.

Zastanawiasz się nad zmianą swojego aktualnego programu?

Dietetyka to dziedzina, która cały czas się zmienia, dlatego odpowiedni program do układania diet musi się rozwijać wraz z nią. Nie wybieraj więc pomiędzy mobilnością, funkcjonalnością, a ceną programu tylko postaw na DietetykPro. Nie przepłacaj, tylko sprawdź, jak sprawnie i profesjonalnie można układać diety bez żadnych ograniczeń.

Przenosząc się z innego programu, dostaniesz dodatkowe 30 dni, a zespół DietetykPro pomoże Ci przenieść bazę.

Oferta ważna dla nowych użytkowników, którzy wybiorą program DietetykPro w wersji PREMIUM PRO na rok.

Masz pytania?